Torku Jelifest

Eskişehir’de hüzünlü tören

  • Giriş Tarihi: 15.06.2015 14:46
  • Güncelleme Tarihi: 14:46
Eskişehir’de hüzünlü tören

Eskişehir’de dün görev sırasında geçerdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden polis memuru Yüksel Taşçı için cenaze töreni düzenlendi.

Evli ve iki çocuk babası, 1968 Eskişehir Çifteler doğumlu merhum Yüksel Taşcı, dün geçirdiği ani kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 1994 yılında polis teşkilatına Muğla ilinde göreve başlayan ve sırasıyla Mardin, Bursa ve 2014 yılından bu yana Tepebaşı Emniyet Müdürlüğü Çarşı Polis Merkezi Amirliğinde görev yapan Taşçı, dün görev sonrası sabah saatlerinde evinde geçirdiği kalp krizi neticesinde vefat etti.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen cenaze töreninde konuşan İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin, vefat eden merhum Yüksel Taşçı için ‘Ben şehidi manevi diyorum’ diye konuştu. Şahin, “Merhum Yüksel Taşcı’nın kederli eşi bir oğlu, bir kızı, hepinizi hüzünle selamlıyorum. Törenin kederlisi de, hüzünlüsü de olur. Henüz daha 47 yaşında, sevilen, herkese tebessüm eden, hiçbir rahatsızlığı da olmayan hizmet ettiği bu bina önünden naaşının bu şekilde kalkacağını hiçbirimiz hesap etmiyorduk. Çok seviyorduk, seviliyordu. Dün kederli ailesini ziyaret ettim, eşi ve çocuklarıyla konuştum. Anladım ki komşuları ve mahalle sakinleri de çok seviyordu, tıpkı bizim gibi mesai arkadaşlarının kendisini sevdiği gibi. Geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum, teşkilatımızın, müdürlüğümüzün ve kederli ailesinin başı sağolsun. Hemen Ramazanın arifesinde birkaç gün kala bizi hüzünde bırakıp aramızdan ayrıldı. Kendisine gani gani rahmetler diliyorum, seadeti ebediyyeye mazhar olsun. Dua edelim, duamızın kabulünü rica edelim. Hepimizin başı sağolsun” ifadelerini kullandı.
Törene, Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Emniyet Müdürü Mustafa Şahin, Eskişehir Baro Başkanı Rıza Öztekin’ın yanı sıra, merhumun eşi Fatma, kızı Behice ve oğlu Şafak Taşçı ile masai arkadaşları katıldı.> Yeni Meram >Türkiye > Eskişehir’de hüzünlü tören
HABER YORUMLARI