YAZARLAR

BİR millette, özellikle bir milletin iş başında bulunan yöneticilerinde özel çıkar duygusu, vatanın yüce görevlerinin gerektirdiği duygulardan üstün olursa, memleketin yıkılması ve yok olması kaçınılmaz bir sondur.”

* * *

KRALDAN çok kralcılar var.”

Zaman Gazetesi’nin bir yazarı.

Boyuyla, bastıbacağıyla, suratıyla işimiz yok. Belden aşağı eleştirmeyiz. Bizim gibi düşünenleri rencide eden, o soyadı kullanmasıdır. Sözümüz, Atatürk heykelleri için “Galiba koyacakları yer bulamadıklarından bu dev ucubeleri kaldıramamışlar” diyen Mümtazer Türköne’yedir.

Madem ağzını açan konuşuyor, biz Mümtazer bey kardeşimizi özetleyelim:

Profesör, 2’nci evliliğini öğrencisiyle yapmış. . Eşini yüksek notlarla Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun etmiş. Sonra AKP’li kaymakamlardan yapmış. . Daha sonra da AKP’den milletvekilliği koltuğuna oturtmuş.

Kendisi eski bir MHP’lidir.

Kim bilir, yarın solcu da olabilir.

Bir tane daha var hızlı giden!..

Sabah’tan Emre Aköz de, “Ucube heykellerle dolu bu memleket” yazısında CHP liderine sesleniyor: “Kılıçdaroğlu partisindeki hırçın Kemalistleri bu tip ucubeleri kaldırmaya ikna etsin, oyum CHP’ye!”
Yemezler! Çünkü onun oyu CHP’ye gidecekse CHP’liler partiden toptan istifa ederler.
Ve hiç ayırımsız, yapılan bazı yorumlar:

İslam aleminin ‘mümtaz şahsiyeti’ sayesinde ‘muhteşem günler’ yaşıyor Türkiye’miz.”

“Atatürk heykeli görmek istemiyorsanız tırıvırıya lüzum yok. Çözüm basit: Toplayacaksınız pılınızı pırtınızı, badem bıyığınızı, çember sakalınızı, giyeceksiniz takunyalarınızı, size uygun bir ülke hedefleyip terk edeceksiniz Türkiye’yi. Yolunuz açık, kılıcınız keskin olsun.”

Karşı devrim, Atatürk heykellerini indirmeye kalkacak kadar kuvvetlendi.”

“Putperestlikten başka bir şey değil, yazarlara katılıyorum.”

O heykellerin önünde çok durduk çocuklukta. Daha doğrusu durdurdular. İsteyen alsın evinin kapısının önüne koysun.”

“Farabi’nin, İbn-i Sina’nın heykelleri, büstleri yapıldı. Bu gün heykele put diye bakan kesim, yakında kendi önderlerinin heykellerini yapmaya başlayacak.”

Şimdilerde Atatürk’e hakaret edenlerin mükafatlandırıldığını iyi biliyoruz. Atatürk olmasaydı babası Mıgırdıç olurdu.”

“Başbakan öksürse bu zat nezle oluyor. O ne derse bu tekrarlıyor. Alın size özgür basın ve basın ahlakı! Başbakanın emir eri. Ne dese tekrarlıyor. Allah böyle dalkavukları basınımızdan eksik etmesin.”

Evet, Türk Talibanı hortladı! Atatürk düşmanları heykel üzerinden zehirlerini kusmaya başladılar.”

“Temsil ettiği insana saygı düşüncesiyle yapılan ve kendisinden medet umulan her heykel bir ucubedir ve Put’tur!”

> Yeni Meram >Yazarlar > Eski MHP'li “ucube!”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.