Torku Jelifest

Eşinin saçını çeken koca, evden uzaklaştırma cezası aldı

  • Giriş Tarihi: 20.04.2016 15:47
  • Güncelleme Tarihi: 15:47
Eşinin saçını çeken koca, evden uzaklaştırma cezası aldı

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde aile içi şiddet nedeniyle bir süre önce evden uzaklaştırma cezası alan Bilal Y., evine 60 metre uzakta sokak ortasında yatıp kalkıyor.

İslahiye Aydınlık Mahallesi 35 Sokak’ta oturan Bilal Y. (45), 15 yıl önce kaçırarak evlendiği eşi Kifayet Y. ile sık sık sosyal medyaya takılması konusunda tartıştı. Kifayet Y., bu tartışmada eşi hakkında kendisine şiddet uygulandığı iddiasıyla 40 gün önce suç duyurusunda bulundu. Asil Hukuk Mahkemesi tarafından Bilal Y. 15 gün evden uzaklaştırma cezası aldı. Eşinin talebi üzerine mahkeme evden 15 günlük evden uzaklaştırma cezasını 3. kez uzattı. Soğuk ve yağmurlu havalar nedeniyle yaklaşık 1 hafta, evden 60 metre uzağa park ettiği aracının içerisinde yatan Bilal Y., havaların ısınması ile çocuklarının evden getirdiği battaniyeyi sokak artasına sererek, sokakta kalmaya başladı. Yaklaşık 40 gündür eşinden uzakta yaşayan Bilal Y., eşine şiddet uygulamadığını savunarak, eşi ile barışmak istediğini söyledi.
Eşinin saçını tutup, öteye git demesi nedeniyle ceza aldığını belirten Bilal Y, “Evden 60 metre uzaklaştırmam var. Ancak suçumun ne olduğu bilmiyorum. Saçını tutup ‘öteye git’ demem suç ise o zaman suçumu kabul ediyorum. Eşimden özür diliyorum. Tüm mahallede buna şahit. Ben 15 yıldır evliyim 12 ve 6 yaşlarında 2 çocuğum var. Bir gün eşimle tartıştık eve polis geldi, emniyette gittik. Bana evden uzaklaştırma cezası geldi. 40 gündür evime giremiyorum. Evime 60 metre uzakta yatıp kalkıyorum. Çocuklarımı göremiyorum. Eşimle tartışma nedenim, sosyal medyadır. Sosyal medya benim evliliğime zarar verdi. Bir sosyal paylaşım sitesinde bulunan 2 bin 850 tane arkadaşı var. Bunların yanında eve geldiğimde benimle de ilgilensin. Çocuğun biri evde diğeri kayın pederde kendisi çarşıda geziyor. Gece 2 yada 3 kadar sosyal paylaşım sitesinde zaman geçirir. 11 aydır evin kirasını ödüyorum, masraflarını karşılıyorum. Şimdiki eşime aşık olduğum için ilk eşimden boşanarak, bununla evlendim. Allah şahidimdir ki, ben eşime bir fiske dahi vurmadım. Ancak küfrettim. İnkar etmiyorum. Sinir hastasıyım ama eşime ve çocuklarıma şiddet uygulamıyorum” dedi.
Bilal Y., ip aldığını belirterek, kendisini ağaca asarak intihar edeceğini kaydetti. Kifayet Y. ise Bilal Y.’nin intihar söylemine inandığını belirterek, ceza nedeniyle eşini suçladı. Boşanma davası açtığını belirten Kifayet Y., “Eşimle 15 yıldır anlaşamıyorum. Eşim bana şiddet uyguladığı için evde uzaklaştırma aldı. Ben de boşanma davası açtım zaten. Eşimin intihar edeceğini söylemesini pek inandırıcı bulmuyorum. Daha önce de çamaşır suyu, tuz ruhu içti, sırf kendisi ile barışayım diye. Biz artık bir araya gelemeyiz. Ne zaman bir araya gelsek, hemen kavga ediyoruz. Eşime çok şans verdim ama bu saatten sonra hiçbir şansı kalmadı. Bana kullandığı arabayı da vaat etse, fikrim aynı kalır” diye konuştu.
Kifayet Y. eşinin sokakta kalıp kendisini komşularına rezil ettiğini belirterek, “Sokaklarda yatmasın. Annesi, babası var. Gitsin oğlunda kalsın, oğlu çağırıyor. Ancak kendisi bunu kabul etmiyor. Eşim çok yalancı, yalan söylemeyi alışkanlık haline getirmiş. Eşimin aklı yerinde değil, aklı gidip geliyor. İki yönlü bir insan eşim orada yatma nedeni kendisini bana acındırmak. Benim ona karşı sevgi ve saygım bitti, ben onu istemiyorum belki bin kişi aracı yolladı. Ben hepsine ‘yok’ dedim. Bu iş artık dönülmez bir hal aldı” diye konuştu.
Aydınlık Mahallesi Muhtarı Yakup Kaya da çiftin barışması için aracılık yaptığını fakat sonuç alamadığını ifade etti. Kaya, “Bilal Y. ve ailesi bizim mahallede ikamet etmekte, eşiyle arasında sorunlar var eşiyle arasını düzeltmek için çaba sarf etmemize rağmen bir sonuç alamadık. Sorunları aile içi bir geçimsizlik diye biliyorum. Bilal Y. dinlediğimde o hakli, eşi Kifayet Y.’yi dinlediğimde de o haklı.
Artık sorun nedir tam bilmiyorum. Eşini iknaya gittiğimde eşi bize kapıyı dahi açmadı. Hatta Kifayet Y. çok sevdiği Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gelmesi halinde bile barışmayacağını söyledi. Benim amacım yuvaları dağılmasındır. Ancak çabalarım boşa gittiğini görüyorum” ifadelerini kullandı.
Eşini çok sevdiğini belirten Bilal Y., eşiyle barışmaması halinde ise bir süre daha sokakta yaşamaya devam edeceğini, bir kaç gün sonra ise intihar edeceğini söyleyerek, eşiyle barıştırılması talebini yineledi.> Yeni Meram >Türkiye > Eşinin saçını çeken koca, evden uzaklaştırma cezası aldı
HABER YORUMLARI