Torku Jelifest

Esin Kara: “2023 Kızıl Elma hedefimizdir”

  • Giriş Tarihi: 22.01.2021 9:50
  • Güncelleme Tarihi: 10:03
Esin Kara: “2023 Kızıl Elma hedefimizdir”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili Esin Kara Yeni Meram'a konuştu. Millet İttifakı'nın belirli bir süre için kurulmuş ittifak olmadığının altını çizen Vekil Kara, ülkücülerin partisinin MHP olduğunu vurguladı. Vekil Kara, “Biz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sonuna kadar arkasındayız. Bu ittifak, ülkenin en büyük beka sorunu yaşadığı, gerçekten bir var olma mücadelesini yaşadığı 15 Temmuz’un ardından Yenikapı ruhunda oluşmuştur” diye konuştu.

 

“1 YIL İÇERİSİNDE HER İLÇEMİZİ 3 DEFA ZİYARET ETTİK”

Sorunları, istekleri ve önerileri olan vatandaşları yakından dinleyerek çözümler üretmek için çalıştıklarını ifade eden MHP Konya Milletvekili Esin Kara, sözlerine şu şekilde devam etti: “İlk defa MHP’den Konyalı Kadın Vekil olarak seçildim. Bu süreç başlar başlamaz 31 ilçenin sorunlarını teker teker dinledik. 1 yıl içerisinde her ilçemizi 3 defa ziyaret ettik. Ancak pandemi siyaseti de neredeyse durma noktasına getirdi. İlçelerimizin sorunlarını dile getirirken aynı zamanda sosyal meselelere de değindik. Mesela sokakta soğukta kalan bir kişinin devlet imkanları ile sadece 15 gün kapalı ortamda kalabildiğini tespit ettik. Bunun üzerinde her ilde evsizlerin kalabileceği binaların inşa edilmesi ve bu insanlara meslek verilmesi için önerge sunduk. Mesela Türk atları konusuna değindik. Daha önceden köyleri ziyaret ettiğimiz zaman atlara binerdik. Ama şimdi öyle atları bulamıyoruz. Köylerde at yok ve atların nesilleri tükeniyor. Bunlar üzerine de çalışma yapabiliriz. Kısacası bir vekil olarak amacımız vatandaşların isteklerini dinleyerek onlara yardımcı olabilmek.”

“CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN’IN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ”

Cumhur İttifakı’nın belirli bir süreliğine kurulmadığını belirten Vekil Kara, “Cumhur İttifakı, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi, ‘Sadece belirli bir süre kurulmuş bir ittifak değildir.’ Biz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sonuna kadar arkasındayız. Bu ittifak, ülkenin en büyük beka sorunu yaşadığı, gerçekten bir var olma mücadelesini yaşadığı 15 Temmuz’un ardından Yenikapı ruhunda oluşmuştur. Allah nasip ederse de 2023 bizim Kızıl Elma hedefimizdir. 2023’te Türkiye Cumhuriyeti Devletinin süper güç olarak Türk ve Müslüman coğrafyasında yer alması bizim hedefimizdir. Millet İttifakı’nı Sayın Genel Başkanımız “Zillet İttifakı” olarak yorumluyor. Bizim vizyonumuzu ve misyonumuzu maalesef idrak edememiş bir ittifaktır. Çünkü bu ittifakın içerisinde birbirine benzemeyen 5 parti bulunmaktaydı şimdi 7 oldular. Cumhur İttifakı olarak bizim bakışımız Türkiye’nin her konuda dimdik ayakta durmasıdır. Biz Cumhurbaşkanımızın yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“ÜLKÜCÜLERİN PARTİSİ MHP’DİR”

Ülkücülerin partisinin MHP olduğunun altını çizen Vekil Kara ifadelerine şu şekilde yer verdi; “İYİ Parti’nin kuruluş aşamasına bakarsak, ülkücü kökenliler bulunuyor ancak ülkücü bir parti değildir. Milletvekillerinin kaç tanesi ülkücü, buna bakmak lazım. MHP’den ne kadar oy koparabiliriz düşüncesi ile kendilerini ülkücü göstermeye çalışıyorlar ama içerilerinde farklı kişiler olduğu için parçalanmaları başladı. Ülkücülerin Partisi MHP’dir. CHP-HDP’ye oy vermeyen kişiler İYİ Parti’ye oy verdiler. DEVA Partisi’nin tabanı da İYİ Parti’ye oy verdi, Gelecek Partisininki de oy verdi. Yani şunu diyebilirim ki üçünün toplamı yüzde 10’dur. Onların bir araya gelmesi sayı olarak yine aynı seviyelerde kalmalarını sağlayacaktır.”

“CUMHURBAŞKANIMIZA YAPILAN SAYGISIZLIK TÜRK MİLLETİNE YAPILMIŞTIR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı’na karşı kullandığı ‘sözde’ ifadesini eleştiren Vekil Kara, “Sayın Kılıçdaroğlu daha yemin etmeyen Amerika’daki kişiyi kutladı ancak bu ülkenin 17 yıllık Başbakanı ve Cumhurbaşkanına ‘sözde’ diyorsa kendisine diyebilecek tek bir kelime bulamıyorum. Biz kültürümüzde şunu öğrendik, Cumhurbaşkanı Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanıdır. Ona yapılan saygısızlık içeride ve dışarıda büyük Türk Milletine yapılmış demektir. O yüzden Cumhurbaşkanımıza en ufak saygısızlık yaptırtmayız. Ben kendisini bu sözlerden dolayı kınıyorum” dedi.

“SAĞLAM BİR TARIM POLİTİKASI YAPMAK ZORUNDAYIZ”

Konya Ovası’nın bereket yuvası olduğunu belirten Vekil Kara sözlerine şu şekilde devam etti: “Öncelikle sağlam bir tarım politikası yapmak zorundayız. Biz Konya Ovasını bereket yuvası olarak biliriz. Son zamanlarda yer altı sularının da düzensiz kullanılması ile başlayan obruklar oluşmaktadır. Bu obruklar hayatımızda 15 yıldır bulunuyor ama son zamanlar da hızlı artış yaşanmaktadır. KOP Projesi çerçevesinde Mavi Tünel ile su getirilmeye başlandı ama bu arazimizin genişliği nedeniyle yeterli değil. Peki ne yapmamız lazım? Öncelikle su tüketiminde bilinçlenmeliyiz. Ayrıca bugün çiftçilerin feryadı sulama yüzündendir. Bundan dolayı acil bir şekilde Kızılırmak’tan Konya Ovası’na su aktarımı ile ilgili projelerin gelmesi lazım. Bir de, Şeker Pancarı fabrikaları Konya’da ama şeker pancarı su isteyen bir bitkidir. Buğday, arpa su istemez. Yani Tarım Bakanlığımız bu tür bitki ekimlerini yerine göre yönlendirmelidir.”

“BAZI SEKTÖRLER ÇOK PARA KAZANIRKEN BAZI SEKTÖRLERDE ZAYIFLADI”

Konya Büyükşehir Belediyesinin esnaflara yönelik yapmış olduğu tanıtım desteğini takdirle karşıladığını ifaden eden Vekil Kara, “Konya’da esnaflarımızı dinleme fırsatı buldum ve kendilerine çokta hak veriyorum. Hepimizin evi var ve bu eve rızık götürmemiz gerekiyor. Pandemi öyle bir değişik süreç oldu ki; bazı sektörler çok para kazanırken bazı sektörlerde zayıfladı. Bakanlıklarımız da desteği verirken sektörlere göre vermektedir. Kültür ve alışkanlıklarımız da değişti artık internet üzerinden alışverişe başladık. Bu noktada küçük esnaf internet üzerinden satışa hazır değil. Maalesef yereldeki küçük esnaflarımız kazanamadı. İnternet ile ilgili bir an önce esnaflarımıza eğitim verilmesi gerekiyor. Aynı zamanda Belediyemiz tarafından Konya’daki billboardlara esnaflarımızın ücretsiz reklamları yapılıyor. Bu gerçekten çok güzel bir hareket. Konya Büyükşehir Belediyesi yine örnek bir çalışmaya imza atmış oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi. Hüseyin MENEKŞE


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Esin Kara: “2023 Kızıl Elma hedefimizdir”
HABER YORUMLARI