Torku Jelifest

Esin Çelebi Bayru’dan Rektör Şeker’e ziyaret

  • Giriş Tarihi: 19.02.2016 12:29
  • Güncelleme Tarihi: 12:29
Esin Çelebi Bayru’dan Rektör Şeker’e ziyaret

Hz. Mevlana’nın 22’nci kuşak torunu Esin Çelebi Bayru Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker’i ziyaret etti.

Mutlu Akü

İnsanlığın günümüzde Hz. Mevlana’nın öğretilerini anlamaya ve hayatında uygulamaya çok daha fazla ihtiyaç duyduğunu söyleyen Esin Çelebi Bayru, bu konuda gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında Rektör Şeker’e bilgi verdi. Bayru, büyük mütefekkir, bilgin ve şair Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin eser ve fikirleri üzerinde araştırmalar yapmayı, Mevlana’nın fikir hazinesini gelecek nesillere aktarmayı, bu konuda gerek yurtiçi gerekse yurtdışındaki çalışmalara yardımcı olmayı hedeflediklerini söyledi.
Ziyarette Mevlana’nın ve öğretilerinin daha iyi anlaşılabilmesi için ne gibi faaliyetler gerçekleştirilebileceği ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker de Üniversite olarak Hz. Mevlana ile ilgili pek çok faaliyetin altına imza attıklarını anlattı. Şeker bu konuda bilimsel çalışmaların yapılmasına da önem verdiklerini vurguladı.> Yeni Meram >Konya > Esin Çelebi Bayru’dan Rektör Şeker’e ziyaret
HABER YORUMLARI