Torku Jelifest

Ermenistan Türk SİHA’larını NATO’ya şikayet etti

  • Giriş Tarihi: 19.10.2020 12:03
  • Güncelleme Tarihi: 12:03
Ermenistan Türk SİHA’larını NATO’ya şikayet etti

Ermenistan tarafından işgal edilen topraklarını geri almak için karşı harekat gerçekleştiren Azerbaycan, cephede emin adımlarla ilerliyor. Büyük hezimete uğrayan ve SİHA'ların korkusu yüzünden savaş meydanında artık askerlerini tutamayan Ermenistan ise NATO'ya başvurup Bayraktar SİHA'ların Karabağ'da kullanılmasına onay verilip verilmemesini sordu.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, Rus Kommersant gazetesine Azerbaycan ile yaşanan çatışmalara dair mülakat verdi.

ONLARCA GÖRÜNTÜ YAYINLANMASINA RAĞMEN “SİVİLLERİ VURUYORLAR” YALANINA SARILIP NATO’YA ÇAĞRI YAPTI

Sarkisyan, Erivan’ın savunma bakanlığı ve dışişleri bakanlığı düzeyinde NATO yetkililerine silahlarının Dağlık Karabağ’da kullanılmasına onay verip vermediğini sorduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı: “NATO liderliğinden Türkiye’ye şu anda yaptığı şeyi yapması için yeşil ışık yakıp yakmadığına dair bir açıklama almamız gerekiyor. Konu sadece F-16 ile ilgili değil (Erivan, F-16’nın Ermenistan’a ait bir SU-25 savaş uçağını düşürdüğünü iddia ediyor). Türkiye’nin “Bayraktar” adlı insansız hava aracı her gün yoğun bir şekilde sadece cephede değil, sivillere karşı da kullanılıyor. Bu bir NATO ürünü ve unsurları Avusturya’dan Kanada’ya kadar farklı NATO ülkelerinde oluşturuldu.”

KAYNAK: SPUTNİK


ETİKETLER

> Yeni Meram >Dünya > Ermenistan Türk SİHA’larını NATO’ya şikayet etti
HABER YORUMLARI