Torku Jelifest

Erik altınla yarışıyor! 100 Gramı 30 lira

  • Giriş Tarihi: 13.03.2016 14:27
  • Güncelleme Tarihi: 14:27
Erik altınla yarışıyor! 100 Gramı 30 lira

Mersin'de hasadına başlandıktan sonra ülkede pek çok manavın tezgahında satışa sunulan yeşil erik, 100 gramı 30 liradan satılıyor.

Mutlu Akü

Mersin’de hasadına başlanan ve kısa sürede Türkiye’deki pek çok manavın tezgahında satışa sunulan yeşil erik, fiyatı pahalı olduğundan gramla satışa başladı.
EN PAHALI ÜRÜN

Manavların, sipariş üzerine içinde 7-8 adet bulunan 100 gramlık paketlerde getirttiği erik, 30 liralık fiyatıyla tezgahların en pahalı ürünü olarak dikkati çekiyor.
Bursa merkez Nilüfer ilçesi Özlüce Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir manav dükkanının satış sorumlusu Orhan Boler, yaptığı açıklamada, ilkbahara yeni girilmesine rağmen müşterilerden aldıkları talep doğrultusunda tezgahlarında 100’er gramlık paketlerde erik bulundurduklarını söyledi.

“SİPARİŞ ÜZERİNE GETİRDİK”

Erikleri sipariş üzerine getirdiklerini belirten Boler, çilek, badem, kavun, karpuz gibi yaz meyvelerini de satışa sunduklarını ve satışlardan memnun olduklarını anlattı.
Boler, erik, badem, çilek, karpuz ve kavun gibi yaz meyveleri ile mandalina, portakal gibi kış meyvelerini aynı tezgahta sattıklarını dile getirerek, siparişler doğrultusunda pek çok ürünü tezgahlarında bulundurduklarını ifade etti.

KİLOSU 300 LİRA

Eriğin, yeni hasat ürünü niteliğiyle en pahalı meyve olarak dikkati çektiğini aktaran Boler, “İçinde 7-8 adet olan 100 gramlık eriği 30 liradan satıyoruz.
Kilogramı 300 liraya geliyor. Henüz miktar olarak 100 gramlık paketten fazla alan olmadı. Eriğe ilgi oldukça fazla. Özellikle eşi hamile olan erkekler talep ediyor. Bu üründe fazla kar marjımız yok. Amacımız, müşterilerimizin taleplerini karşılamak” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Erik altınla yarışıyor! 100 Gramı 30 lira
HABER YORUMLARI