Ruşeym Torku

Ereğli’de Yollar Kilitli Taşlarla Döşeniyor

  • Giriş Tarihi: 15.06.2015 15:42
  • Güncelleme Tarihi: 15:42
Ereğli’de Yollar Kilitli Taşlarla Döşeniyor

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi Büyükşehir Yasasıyla mahalle statüsüne geçen belde ve köylerde kilitli parke taş döşeme çalışması yapıyor.

Köy ve beldelerin mahalle statüsüne geçmesiyle hizmet ağının genişlediğini söyleyen Belediye Başkanı Özkan Özgüven, “Bu mahallelere yapacağımız hizmetler Belediyemizin aynası olacak” diye konuştu.
Başkan Özgüven, “Köy ve beldeler yıllardır hizmet alma noktasında büyük sıkıntılar yaşıyorlardı. Büyükşehir Yasasıyla mahalle olan bu yerler Belediyelere bağlanarak başta altyapı olmak üzere birçok hizmete kavuşmuş olacaklar. Zengen Mahallemizde altyapı çalışmalarının tamamlanması ile üst yapı çalışmalarımız da başladı. Kışın çamurdan yazın tozdan geçilmeyen meydan ve meydana bağlı sokaklar ekiplerimizin yoğun tempoda çalışması sonucu kilitli parke taşlarla döşenerek hizmete sunuldu. Yine aynı şekilde Çiller Mahallemizin yolları da kilitli parke taşlarla döşendi. Yoğun bir tempoda ilçemizin 87 mahallesine hizmet akışımız aralıksız devam edecek” dedi.
Hizmet kalitesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Zengen ve Çiller Mahallesi sakinleri Belediye Başkanı Özkan Özgüven’e teşekkür etti.> Yeni Meram >Konya > Ereğli’de Yollar Kilitli Taşlarla Döşeniyor
HABER YORUMLARI