kapat
Ruşeym Torku

Ereğli HEM’den Yıl Sonu Sergisi

  • Giriş Tarihi: 31.05.2013 9:39
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Ereğli HEM’den Yıl Sonu Sergisi

Konya’nın Ereğli İlçesinde, Müfide Aziz Sayın Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu kursiyerlerinin el emeği göz nuru eserleri sergilendi.

Ereğli Park Site’deki serginin açılışına Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı, Belediye Başkan Vekili Hayrettin Başer ile ilçe protokolü katıldı.
Ereğli Müfide Aziz Sayın Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ali Topbaş yaptığı açılış konuşmasında, “Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce bu yıl 205 adet kurs açılmış olup, bin 633 erkek 2 bin 498 kadın olmak üzere toplam 4 bin 131 kursiyer kayıt olmuştur. Bu kursiyerlerden 768 erkek ve 1 bin 183 kadın olmak üzere toplam bin 951 kursiyere belgeleri verilmiştir 70. Yakın kursumuz devam etmekte olup kursların bitiminde bu kursiyerlere belgeleri verilecektir. Ayrıca öğrencilerimize ve halkımıza yönelik yaz kursları ile çalışmalarımız devam edecektir. Öğrencilerimizin ve halkımızın taleplerine imkanlar dahilinde cevap verilecektir. Vatandaşlarımızın eğitim öğretim süresi içerisinde olduğu gibi yaz sezonunda da kurs talebinde bulunmaları temennisi ile bu faaliyetlerde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.
Serginin kurdele kesiminde konuşan Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı ise birçok alanda kurs veren Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerini tebrik ederek, “El emeği göz nuru akıtarak bu sergiyi hazırlayan kursiyerlerimizi kutluyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
Kaymakam Bağcı ve protokol daha sonra sergiyi gezdi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Ereğli HEM’den Yıl Sonu Sergisi
HABER YORUMLARI