kapat
Ruşeym Torku

Ereğli Dünyaya Seslendi

  • Giriş Tarihi: 15.07.2013 15:02
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Ereğli Dünyaya Seslendi

Bengü TV’de canlı olarak yayınlanan Anadolu’da Ramazan isimli program Ereğli’ye misafir oldu. Ereğli’nin tanıtıldığı program Oğuz Ata WSosyal Tesisleri’nde gerçekleşti.

RAMAZAN Ayının kültürel ve manevi değerlerini ekranlara taşıyan, Kaya Kuzucu ve Mahmut Tülek’in hazırlayıp sunduğu ve Bengü Türk TV’de yayınlanan “Anadolu’da Ramazan” programı Ereğli’den yapılan canlı yayınla dünya üzerinde yaşayan bütün Ereğlililere ulaştı.

Ereğli Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlanan ve Bengi Türk Tv ekranlarından canlı olarak dünyaya yansıyan, Oğuz Ata Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen Anadolu’da Ramazan isimli program Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun selamlama konuşması ile başladı.

Mahmut Tülek’in sunuculuğunu yaptığı programda Ereğli yöresine özgü sebze, meyvenin yanı sıra yemekler ve sanatsal etkinlikler tanıtıldı.

Canlı olarak sunulan programa, Ereğli MHP İlçe Başkanı İrfan Aksoy, Ziraat Odası Başkanı Cafer Tatlıdil, Belde Belediye Başkanları, İşadamı Cemal Arpacı, Eğitimci Besim Baş, Mimar Mühendis Mehmet Koç konuşmacı olarak katılırken, çok sayıda vatandaş ise izleyici olarak katıldı.

Başkan Oprukçu, Ereğli’yi tanıtırken belediyenin çalışmaları ile projeleri hakkında kısa bilgiler verirken özellikle sosyo- ekonomik yönünü değerlendirdi. Ereğli’nin mevcut iktidar tarafından göz ardı edilmesine rağmen Belediye olarak çok önemli projelere imza attıklarını ve atmaya^da devam edeceklerini ifade eden Başkan Hüseyin Oprukçu, “Biz yaşanabilir bir Ereğli’yi oluşturmak adına her şeyi göze almış durumdayız. Yapılması gerekenleri yapıyor, yıkılması gerekenleri yıkıyoruz. Kimseden bu konuda bir paye beklemiyoruz, çünkü amacımız yaşanabilir, kentsel dönüşümünü tamamlamış ve yeşilini kaybetmeden, öz dokusuna sahip çıkan bir kent oluşturabilmektir. Bunun için mahalle, köy ayrımı yapmaksızın gereken hizmeti, ihtiyaç duyulan yere ulaştırmanın gayret ve çabası içinde oluyoruz. İnşallah gelecek dönem bütün sorunları tamamlanmış ve bir çok büyük projesi ayağa kalkmış bir Ereğli’yi hep birlikte oluşturacağız. Ancak öncelikli olarak önümüzde bir engel olarak duran şu İl sorununu aşmış bir Ereğli’yi arzu ediyoruz” dedi.

Ramazan sohbetlerinin yer aldığı programda, Kaya Kuzucu ise birbirinden güzel ilahiler ve tasavvuf müziğiyle süslediği geceye renk kattı. Gecede Atilla Yılmaz konuk sanatçı olarak yer alırken, Ereğli’nin yetiştirdiği birbirinden değerli sanatçılarda programa renk kattılar.

Ereğli’nin tarım sorunlarının ve ticari gelişmelerinin de ele alındığı programda, Ereğli Ziraat Odası Başkanı Cafer Tatlıdil, İşadamları Cemal Arpacı ve Mehmet Koç bu konularda Ereğli’nin il olamamasından ve teşviklerden yeterli ölçüde yararlanamamasının getirdiği sıkıntılar konusunda görüş bildirdiler.

Saat 22.30’da başlayan ‘Anadolu’da Ramazan’ adlı Sahur programı sabah saat 02.00’da son bulurken, katılımcılara Ereğlili kadınların hazırladığı sıkma, börek gibi hamur işlerinin yanı sıra, Ereğli’nin kendine has tadı ve rengi olan yöresel yemeklerden ikram edildi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Ereğli Dünyaya Seslendi
HABER YORUMLARI