Torku Jelifest

Erdoğan’ın açıklaması sonrası bankalar harekete geçtiler

  • Giriş Tarihi: 12.01.2019 11:30
  • Güncelleme Tarihi: 11:33
Erdoğan’ın açıklaması sonrası bankalar harekete geçtiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Ziraat Bankası'nın kredi kartı borçlarının düşük faizli krediyle kapatılmasına yönelik kredisi ve yapılandırmalarda borçlu olan kredi kartının kapatılma zorunluluğu, diğer bankalar arasında rekabete neden oldu.

Mutlu Akü

Ziraat Bankası’nın 24 aya kadar aylık yüzde 1.10, 60 aya kadar 1.20 faiz oranlarıyla sunduğu ‘Birleştiren İhtiyaç Kredisi’nin hayata geçmesinin ardından birçok banka müşterilerini kaybetmemek için yapılandırma planları açıklamaya başladı.

Sabah Gazetesi’nin haberine göre Ziraat Bankası’nın düşük faizli kredisinden önce en ufak bir yapılandırma sürecine yanaşmayan bankalar kart sahiplerine “48 aya kadar vadelendirelim” teklifi sunmaya başladı.

Müşterilerine yapılandırma tekliflerini kısa mesaj yoluyla ulaştıran bankalar, “Bankanızdaki ödemesi gecikmiş kredi kartınızı uygun faiz ve vade seçenekleri ile yapılandırma imkanları hakkında görüşmek için şubelerimize başvurabilirsiniz” teklifi yapıyor.

Zorluk çıkaran da var
Borç yapılandırma sürecinde Ziraat Bankası, vatandaştan kredi kartı borcunun olduğu ilgili bankadan bir yazılı kağıt almasını istiyor. Ancak, banka şubelerindeki yetkililer kimin bu kağıda imza atacağının netleşmediğini bildirerek, vatandaşı şubeden geri çeviriyor. Bazı şubeler ise genel müdürlükten konuyla ilgili bilgilendirme beklediklerini ifade ederek vatandaşa zorluk çıkarıyor.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Ekonomi > Erdoğan’ın açıklaması sonrası bankalar harekete geçtiler
HABER YORUMLARI