Ruşeym Torku

Erdoğan’dan ‘konut kredi faizi’ açıklaması

  • Giriş Tarihi: 13.05.2018 10:13
  • Güncelleme Tarihi: 10:16
Erdoğan’dan ‘konut kredi faizi’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, konut kredi faizlerinin düşürülmesi ile birlikte konut satışlarında hareketliliğin başladığını belirtti

Why Note!?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, konut kredi faizlerinin düşürülmesi ile birlikte konut satışlarında hareketliliğin başladığını belirtti

İngiltere ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’nda konuşan Cumlurbaşkanı Erdoğan, “Konut faizlerindeki indirimi yeterli buluyor musunuz? İş dünyası da diğer kalemlerde faiz indirimi bekliyorlar. Yeni çağrınız olacak mı?” sorusuna yanıt verdi.

Erdoğan şunları söyledi:

Benim faiz konusundaki kanaatlerimi biliyorsunuz. Oluyor, olacak, hele hele 24 Haziran’dan sonra bunun şekli de, bunun oranı da çok daha farklı şekilde gelişecek. Çünkü ben faizi her türlü ekonomik alanda kötülüğün anası babası olarak görüyorum. Bunu bir defa başarmamız lazım. Yaptığımız son ekonomideki yetkili arkadaşlarımızla toplantıda orada attığımız adımlar hemen tesirini gösterdi. Şu anda 0,98 bazda bir düşüş yapıldı. Bu bile hemen konut satışlarını etkiledi. Bunlar bir gerçek, bunlara kör olmak gibi bir böyle garipliğimiz olamaz. Bu bir vaka. Onun için de hem yastık altındaki çekelim diyorsun, kayıt dışını kayıt altına alalım diyorsun. Hem bunu söyleyeceksin, hem gerekli adımı atmayacaksın; olmaz. Ve biz şu anda iyi yoldayız.

MİLLETİM YUTMAYACAKTIR

Birileri gibi de öyle bedava konut verelim, daire verelim. Bir de onları duymaya başladık. Bedava konut dağıtacaklarmış… Nasıl oluyor bu iş? Benim milletim herhalde bunları yutmayacaktır.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Ekonomi > Erdoğan’dan ‘konut kredi faizi’ açıklaması
HABER YORUMLARI