YAZARLAR

Geçtiğimiz haftalarda Rahmetli Necmettin Erbakan hocanın vefat günüydü. Saadet Partisi, Yeniden Refah Partisi ve çeşitli dernekler hocayı andı.
Ömrünü, ülkesi ve milletine adamış yüce şahsiyet… Ahlaklı siyasetçi… Saygı, kibarlık ve zeka timsali…
Evet Erbakan hoca için bunların hepsi doğru… Lakin işin bir boyutu daha var. Başka kimler andı?
Gelelim meseleyeee…
Hocamızı tabi ki kurduğu parti, oğlu ve seven dernekler anacaktı ve andı. Bana garip gelen başka bir olay var. Gariptir Erbakan hocaya oy vermeyi geçtim yobaz görenler “Erbakan sevdalısı” olmuş, Twitter, Facebook ve Youtube’da methiyeler diziyordu. Başımızda olsa şöyle olurdu, başbakan yapmadılar, Türkiye’yi süper güç yapacaktı…
“Ölüm” sen nelere kadirsin…
Şimdi sormazlar mı adama? E hiç biriniz oy dahi verememişti. Televizyonda yobazlar, şeriatçılar diye bir camia damgalanırken biriniz de çıkmadı. Mitinglerinin görüntüleri televizyonda döndürülüp döndürülüp başörtülü kadınlarımız gösteriliyordu… Bunlar hayalci, bunlar yalancı deniyordu…
Erbakan’ın 28 Şubat dönemi, o kameralar karşısında ki terleyişini hatırladınız mı?
Kısacası Erbakan Hocaya bir kere kalbi ısınmamış kişiler neden böyle yapar oldu?
Biraz dürüstlük olalım. Haydi söyleyin bu sevgi bir pişmanlık mı yoksa güncel siyaseti yönlendirmek için mi? Her ölen gibi hocanın değeri de sonradan mı anlaşıldı? Ya da hocaya şeriat getirecek palavraları atanlar meselenin şeriat değil siyaset olduğunu yeni mi gördü?…
Sorular çokta cevaplar ne yazık ki bu yazıda değil. Cevap bir ömrünü davasını anlatmaya çalışan bir adamı anlamayan sizler ve bizlerin vicdanındadır… İç hesaplaşma zamanı gelmedi mi?
O zamanlar Türkiye’yi süper güç yapacak kişi yine aynı Erbakan değil miydi? Cumhuriyet tarihine damgalar vuran ve vuracak kişi kimdi?
3-5 yazıyla, fotoğrafla ya da kısa kısa videolar ile bir ömür anlatılamaz. İçi boş ve samimiyetsiz övgüler hocadan uzak dursun… Hocayı kendi küçük hesaplarınıza ortak etmeyin…
Allah tekrardan rahmet eylesin…
Saygı ve sevgilerle…

> Yeni Meram >Yazarlar > Erbakan Hoca’yı rahat bırakın…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.