Torku Jelifest

Engelliler, İstiklal Marşı’nı okumak için yarıştı

  • Giriş Tarihi: 27.02.2015 14:03
  • Güncelleme Tarihi: 14:03
Engelliler, İstiklal Marşı’nı okumak için yarıştı

İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. yılında, engelli bireyler için İstiklal Marşı’nı okuma yarışması düzenlendi.

Mutlu Akü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü ile Zeytinburnu Belediyesi’nin işbirliğinde yapılan “Engelli Bireyler İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması”nın elemelerinin ilk ayağı, Sancaktepe Engelliler Merkezi’nde yapıldı.

Görme, işitme, zihinsel, süreğen, ruhsal-duygusal, down sendromlu ve otizm engelli 250 aday, engel gruplarına ayrılarak oluşturulan jürinin önünde İstiklal Marşı’nı okudu.

Elemeyi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Muzaffer Saraç, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Rıfkı Bektaş ve çok sayıda vatandaş izledi.

Elemelerin yapıldığı yarışma salonlarını ziyaret eden Macit, okudukları marşlarını dinlediği yarışmacıları tebrik etti.

Nihat Macit, yarışma boyunca engelli ve aileleriyle sohbet ederek, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak engelli birey yoktur, engellenmiş birey vardır anlayışı ile engelli ve ailelerine hizmet ulaştırıyoruz. Engelli ve ailelerinin sosyal yaşamda hayatını kolaylaştırmak ve karşı karşıya oldukları güçlükleri, sıkıntıları gidermek amacıyla titizlikle çalışmalar sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Elemelerin ikinci bölümü ise Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı.

“İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması”nın elemelerine 200 engelli aday katıldı.

Yarışmada dereceye girenler için 11 Mart’ta Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde ödül töreni yapılacak.> Yeni Meram >Türkiye > Engelliler, İstiklal Marşı’nı okumak için yarıştı
HABER YORUMLARI