Torku Jelifest

Endonezya Büyükelçisi’nden Akyürek’e Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 20.08.2015 17:12
  • Güncelleme Tarihi: 17:12
Endonezya Büyükelçisi’nden Akyürek’e Ziyaret

Endonezya’nın Ankara Büyükelçisi Wardana, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konyalıların Güneydoğu Asya ülkelerine çok sıcak baktığını söyledi. Endonezya ve Türkiye’nin yükselişinin birlikte devam etmesi gerektiğini kaydeden Başkan Akyürek, Konya ile Endonezya’nın bir şehri arasında kardeş şehir ilişkisi kurulmasını arzu ettiklerini ve böyle bir ilişkinin ülkelerarası ilişkilere de katkı yapacağını vurguladı.
Endonezya’nın Ankara Büyükelçisi Wardana da Endonezya ile Türkiye arasında işbirliğinin gelişmesi ile ticaretin artırılması için yapılan anlaşmalar bulunduğunu hatırlatarak, Konya’daki iş adamları ile sanayicilerle görüşmeler yaptıklarını, ticaret hacminin gelişmesini arzuladıklarını ifade etti. Büyükelçi, Konya ile kardeş şehir ilişkisi kurulmasına önem verdiklerini de sözlerine ekledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ziyaretin sonunda Büyükelçi Wardana’ya çini sikke ve Mesnevi hediye ederken, Büyükelçi de Başkan Akyürek’e gemi maketi takdim etti.> Yeni Meram >Konya > Endonezya Büyükelçisi’nden Akyürek’e Ziyaret
HABER YORUMLARI