YAZARLAR

Sevgili okular;

2019-2020 eğitim öğretim yılına geçtiğimiz pazartesi itibari ile girmiş bulunmaktayız.

Öncelikle Allah bütün öğrenci, öğretmen ve velilerin yardımcısı olsun.

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması velilere belki bir nefes aldırdı ancak asıl iş şimdi başlıyor.

Neden diyeceksiniz?

Bilindiği üzere zararlı madde kullanımı yaşı ortaokullara kadar düştü.

Yeşilay Konya Şube Başkanı Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil dünkü girdiğimiz haberde de tam da bu noktaya dikkat çekti.

Yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte ailelere ve öğrencilere tavsiyede bulunan Yeşilay Konya Şube Başkanı Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil, okulun ilk gününde öğrencileri yeni alışkanlıklar açısından takip etmek gerektiğini önemle vurguladı.

Yaşı büyüyen yeni bir sınıfa veya okula giden öğrencilerin yeni arkadaş grupları tarafından kabul görme endişesiyle zararlı alışkanlıklara yönelebileceğine dikkat çeken Büyükhelvacıgil, aileleri uyararak, özellikle okulun ilk günlerinde öğrencileri yakından takip etmek gerektiğinin altını çizdi.

Bende diyorum ki sevgili okurlar, ‘okullar açıldı artık en azından gün ortasında rahatım’ demesin hiçbir velimiz. Gerekli kurum-kuruluşlar ve medya olarak uyardığımız gibi asıl iş şimdi başlıyor.

Çocuklarımızı sıkboğaz etmeden, onları boğmadan, yargılamadan arkadaş gibi ama her zaman anne ve babası olduğumuzu hissettirerek, yanında, arkasında ve takipçisi olmalıyız.

Kaş yaparken göz çıkartmamaya özenle dikkat edip, gerekirse bu konuda yetkili kurum ve kişilerden gerekli desteği ve yönlendirmeyi almalıyız.

Unutmamalıyız ki, Sayın Büyükhelvacıgil’inde önemle üstünde durduğu ve söylediği gibi bu tür zararlı alışkanlıkların önündeki en güçlü kalkan ailelerdir.

Esenlikle kalın…

> Yeni Meram >Yazarlar > “EN GÜÇLÜ KALKAN, AİLELER”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.