Ruşeym Torku

En Coşkulu Bayram

  • Giriş Tarihi: 20.05.2013 9:21
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
En Coşkulu Bayram

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolu dolu kutlandı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün öncülüğünde yapılan kutlamalara katılım çok oldu.

Why Note!?

19 MAYIS Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz’ün Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Sunumun ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı Selçuklu Belediyesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen programla devam etti. Programda Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibi ve Selçuk Üniversitesi Halk oyunları ekibinin halk oyunları gösterileri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcularının sportif etkinlikleri yapıldı.

AYRICA Kurtuluş Savaşının Batı Cephesi Karargahı Akşehir’den Konya’ya sporcular tarafından koşularak getirilen Türk Bayrağı Vali Aydın Nezih Doğan’a verildi. Uluslararası müsabakalarda dereceye giren başarılı sporcular ile resim ve şiir yarışmaları sonucunda dereceye giren öğrencilere de ödülleri düzenlenen törenle verildi. Program Kültürpark otoparkında gerçekleştirilen 6. Uluslararası Öğrenci Buluşmasıyla devam etti. Daha sonra Gençlik Merkezi liderleri tarafından Gençlik Merkezi üyelerine yönelik Medya Okur Yazarlığı ile Etik ve İnsani Değerler konulu eğitim semineri çalışmaları ile halter, judo, güreş ve masa tenisi branşlarında Gençlik Kupası müsabakaları yapıldı.

GENÇLİK Haftası 20 şehir etkinlikleri aracında yapılan Ödüllü Sosyal ve Sportif Gösteri şenlikleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürülüğünce hazırlanan ve Kültürpark’ta düzenlenen halat çekme, bisiklet üzerinde durma, penaltı atışları, top sektirme, sandalye üzerinde durma, müzik dinletileri ile 6. Uluslararası öğrenci buluşmalarına katılan ülkelerin gösterileri yapıldı. Günün sonunda ise Gençlik Merkezi tiyatro ekibi tarafından sahnelenen “Salak Oğlum” adlı tiyatro gösterileri yapıldı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > En Coşkulu Bayram
HABER YORUMLARI