Torku Jelifest

Emre Belözoğlu gol sevinci eleştirilerine yanıt verdi

  • Giriş Tarihi: 10.05.2016 8:43
  • Güncelleme Tarihi: 8:43
Emre Belözoğlu gol sevinci eleştirilerine yanıt verdi

Medipol Başakşehir'in kaptanı Emre Belözoğlu, Fenerbahçe maçında oğluyla yaşadığı gol sevinci sonrası gelen tepkilere cevap verdi.

Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında evinde Fenerbahçe’yi 2-1 mağlup eden Medipol Başakşehir’de, karşılaşmada gol sevincini oğlu Ömer ile yaşayan Emre Belözoğlu, yapılan eleştirilere cevap verdi. Maç sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan deneyimli oyuncu, “UEFA yolunda çok değerli üç puan kazandık. Önümüzdeki iki maçtan bir puan çıkardığımız andan itibaren dördüncülüğü garantiliyoruz. Başka şekilde konsantre olamazdık. Türkiye’de insanlar kendilerinde neyi görüyorlarsa, neyi eksik yaşıyorlarsa karşılarındaki insanlara bunu rahatlıkla söylemekte ve iftira atmakta çekinmiyorlar. Benim, Fenerbahçeliliğimi kimseye ispatlayacak durumum yok, 8 seneye yakın orada oynadım ve formanın hakkını verdim” dedi.

“İNSANLARIN BİRAZ VİCDANLI YAKLAŞMASINI İSTİYORUM”
“Oğluma bir öpücük gönderdim diye abartılı mı sevinmiş oluyorum?” diyen Belözoğlu, “İnsanların biraz vicdanlı yaklaşmalarını istiyorum. Geçen sene Fenerbahçe formasıyla burada şampiyonluk kaybettim. Soyunma odasında hüngür hüngür ağladım. Bugün de Başakşehir forması altında UEFA için önemli avantaj yakaladığımız için oğlumla bu sevinci paylaşmamda mı sakınca var? Lütfen herkes olaylara biraz daha vicdanlı baksın. Ülkemizde bu şekilde herkesi suçlamak, yakıştırma yapmak olmuyor. Oğlumla sevincimi paylaşmamdan normal bir şey olamaz” açıklamasında bulundu.

“İNSANLAR BU HAYATTA ŞEREFİ VE NAMUSU İÇİN YAŞAR”
Emre Belözoğlu, Türkiye’de şeref ve namus kelimelerinin çok rahat ağıza alınabildiğini dile getirerek, “Ben dilimden çok yüreğimde bunu yaşayan bir insanım. İnsanlar bu hayatta şerefi ve namusu için yaşar. Bugün kötü de oynadım, sakatlığım vardı. Kötü oynasak başka tarafa, iyi oynasak başka tarafa çekerler. Hayatta doğrularım için oynuyorum. Sevincimi oğlumla yaşadım diye Fenerbahçe taraftarı üzülüyorsa, kızıyorsa yapacak bir şey yok. Ben onları hiçbir zaman üzmedim, bundan dolayı kızıyorlarsa yapacak bir şey yok” ifadelerini kullandı.> Yeni Meram >Spor > Emre Belözoğlu gol sevinci eleştirilerine yanıt verdi
HABER YORUMLARI