YAZARLAR

Seydişehir Emniyet Müdürlüğü aynı nüfusa sahip yerleşim birimleri arasında üç ayrı yerde hizmet vermesi ile belki de Türkiye’de tek.

Hatırlanacağı üzere Hükümet Konağı’nda hizmet verirken Emniyet Müdürü Ayhan Çoruh’un girişimleri ile şu an hizmet vermekte olan bölümler açılmıştı. O tarihten bugüne Emniyet Müdürlüğü Zirai Donatıma ait binada Müdürlük, Mit’e ait binada Karakol ve Hükümet Konağı içerisinde ise diğer birimlerde hizmetini veriyor.

Bu durumu gören Milletvekili Harun Tüfekçi, Emniyete yeni bir bina yapılması konusunda girişimlerini başlatmış, daha önce Kızılay Düğün Salonu karşısında temeli atılan ve atıl vaziyette kalan binaya 17.02.2012 tarihinde yaptığı açıklama ile yeni Emniyet Binası yapılacağı müjdesini vermişti.

Milletvekili Tüfekçi;

“Seydişehir’in sosyo-ekonomik yapısı ve sanayi bölgesi olması nedeniyle nüfus yoğunluğunun sürekli artmakta olduğu, İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmetlerinin Zirai Donatım Kurumu binası olarak yapılan binada yetersiz koşullarda yürütüldüğü, Seydişehir Emniyet Müdürümüz Sayın Yahya Günay tarafından belirtilerek, İlçemize yeni bir Emniyet Müdürlüğü binası kazandırılması yönünde tarafımıza talebi olmuştur.

Bu talep üzerine, proje çalışması yapılmış modern tarzda İlçemize yeni bir Emniyet Müdürlüğü binası kazandırmak için İlçe Başkanımız Kemalettin Atalay ile birlikte öncelikle Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’la görüşmemiz olmuştur. Daha sonra Kalkınma Bakanı Müsteşarımız Sayın Kemal Madenoğlu ile görüşülmüş ve bu konuda gerekli destek alınmıştır.

Konunun Emniyet Genel Müdürlüğünden takibi için yine İlçe Başkanımızla birlikte Emniyet Genel Müdürü ile görüşülmüş, Seydişehir’e yeni bir Emniyet Müdürlüğü binası yapılması 2012 yılı yatırım programına aldırılmıştır.

Alaylar İki mahallesi, 509 Ada, 1 nolu parsel yerde bulunan 5 bin 835 metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerine yapılacak olan binanın ihalesi bu yıl yapılacak olup, 2013 yılı içerisinde bitirilmesi planlanmaktadır.

Seydişehir’imize kazandırılacak olan Emniyet Müdürlüğü binamızın 2012 yatırım programına alınmasında desteğini esirgemeyen Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’a, İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim Şahin’e, Kalkınma Bakanlığı Müsteşarımız Sayın Kemal Madenoğlu’na, Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Kılıçlara’a teşekkür ediyorum” demişti.

2012 yılının sonlarına geldiğimiz bu günlerde Emniyet Binasının yıl sonuna kadar ihalesinin yapılmasının çok zor olduğu kanaatindeyim.

Seydişehir’den daha küçük yerleşim birimlerinin çok modern Emniyet binaları olduğu göz önüne alınırsa bu konuda oldukça yetersiz kaldığımız söylenebilir.

Yıl sonuna kadar daha iki ayımız var, Milletvekili Tüfekçi’nin İhalenin yapılması konusunda girişimlerini sıklaştırması kamuoyunun beklentisidir.

Açıklamanın üzerinden 8 ay geçtiği dikkate alınırsa,

Emniyete Bina Konusu! Ne oldu? diye sormaya hakkımız olduğu kanaatindeyim.

> Yeni Meram >Yazarlar > Emniyete Yeni Bina Konusu! Ne oldu?
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.