Torku Jelifest

Emekliye 344 lira aile yardımı! Emekli maaşına ilave olarak ödenecek

  • Giriş Tarihi: 19.03.2019 9:33
  • Güncelleme Tarihi: 9:36
Emekliye 344 lira aile yardımı! Emekli maaşına ilave olarak ödenecek

Milyonlarca emekliyi heyecanlandıran gelişme! Memurlara verilen aile yardımının emeklilere de ödenmesi masaya geliyor. Hem memur sendikaları hem de Türkiye Emekliler Derneği, konuyu gündeme taşıdı. Talep hayata geçerse emekliler aylık 344 lira ek gelire kavuşabilecek. Peki emekliye aile yardımı nasıl hesaplanacak? Hangi emekli ne kadar alacak? Detaylar haberimizde...

Memurlara verilen aile yardımının emeklilere de ödenmesi masaya geliyor. Hem memur sendikaları hem de Türkiye Emekliler Derneği, konuyu gündeme taşıdı. Talep hayata geçerse emekliler aylık 344 lira ek gelire kavuşabilecek.

Emekliler promosyon, ikramiye, ek ödeme gibi uygulamalarla maaşlarına ilave gelir elde edebilirken, bunlara bir yenisinin daha eklenmesi gündemde.

Hem memur sendikaları hem de Türkiye Emekliler Derneği, memurlara verilen aile yardımının emeklilere de ödenmesini istiyor.

KPDK’YA GELECEK
Türkiye Emekliler Derneği, “Kamu çalışanlarına ödenen aile yardımı, tüm emeklilere de aile yardımı desteği olarak getirilsin” çağrısı yaptı.

Memur sendikaları da bu ay yapılacak Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısında “Memurlara verilen aile yardımı emeklilikte de sürsün” demeye hazırlanıyor.

Konu, KPDK’da karara bağlanmazsa, bu yıl yapılacak toplu sözleşme gündemine taşınacak.

Aile yardımı talebi hayata geçerse, emekliler aylık 344 liraya varan ek gelire kavuşacak.

Memurlara her ay aile yardımı ödeniyor. Çalışmayan eş için ödenen tutar aylık 278,69 lira.

Çocuk yardımı tutarı da 0-6 yaş için 65,30, 6 yaş üstü için 32,65 lira.

Halen eşi çalışmayan, 0-6 yaş arası 2 çocuğu olan bir memur aylık 409,29 lira aile yardımı alabiliyor.> Yeni Meram >Ekonomi > Emekliye 344 lira aile yardımı! Emekli maaşına ilave olarak ödenecek
HABER YORUMLARI