• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Emekli yaşı bekleyenlere müjde
22 Mart 2012 Perşembe 11:13

Emekli yaşı bekleyenlere müjde

CHP, prim gün sayısını doldurmasına rağmen emekli aylığı almak için yaşı bekleyenler için Meclis Araştırması açılmasını istedi.

CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin ve arkadaşları tarafından TBMM Başkanlığına sunulan araştırma önergesinin gerekçesinde, 1999'da emeklilik yaşının yükseltildiği, yapılan düzenlemeden de yüz binlerce çalışanın etkilendiği belirtildi.

Ekonomide yaşanan olumsuzluklar nedeniyle işini kaybedenlerin, iş yerini kapatan esnafın, mevzuatın öngördüğü pirim ödeme sürelerini doldurmalarına rağmen, emeklilikte kademeli geçiş nedeniyle emekli aylığından yararlanamadığı vurgulanan gerekçede, bu kişilerin çeşitli nedenlerle de sigortalı iş bulamadıkları ileri sürüldü.

Gerekçede, ''SGK'da bulunmayan emeklilik verilerini, emeklilikte prim ödeme süresini tamamladığı halde emekli aylığı için yaşının dolmasını bekleyenlerin sayısını, sorunlarını, çözüm alternatiflerini tespit etmek, SGK için bir veri tabanı oluşturmak amacıyla Meclis Araştırması açılması'' istendi.

Bu haber toplam 1432 defa okunmuştur
YORUMLAR
ARTIK YETER
Bu haksızlık karşısına birilerinin çıkması lazım. Neden emeklilik yaşını bekleyelim. bizlere bu haksızlığın yapılması revamıdır. Bunun için mutlaka bir çözüm bulunmalı ve yaş bekleyenler emekli edilmelidir. Bir defaya mahsun olabilir... sayglarımla..
KONYA HABERLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Yeni Meram | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 332 345 24 24 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA