kapat
Ruşeym Torku

Elimden Geleni Yapacağım

  • Giriş Tarihi: 11.01.2014 17:23
  • Güncelleme Tarihi: 2:26
Elimden Geleni Yapacağım

Torku Konyaspor’un yıldız futbolcusu Hleb özel bir televizyon kanalına dobra açıklamalar yaparak, “Önümüzdeki maçlarda takımım için elimden geleni yapacağım” dedi.

TORKU Konyaspor’un devre arasında kadrosuna kattığı yıldız futbolcu Alexander Hleb, Al Jazeera’ye verdiği röportajda dobra açıklamalar yaptı. Kasım 2013’te Türkiye’nin Belarus’u 2-1 yendiği maçta da forma giyen Hleb, hem o gün karşısında bulduğu Türk Milli Takımı’nın, hem de Türk kulüplerinin ofansif oyun tarzlarını beğendiğini söyledi. Sözleşmesinin opsiyonlu olmasını her iki tarafın istediğini belirten 32 yaşındaki hücumcu, “Kendi adıma neden böyle bir istekte bulunduğumu açıklamayacağım. Önümüzdeki altı ayda takım için elimden geleni yapacağım. Gerisini düşünmüyorum” dedi.

İMZA törenindeki sarf ettiği “Kariyerimde yaptığım bazı hataları burada tekrarlamayacağım” cümlesine açıklık getiren Hleb, “Transferde hata yapmıştım. Arsenal’den ayrılırken Barcelona ya da Bayern Münih’ten birini seçmem gerekiyordu. Barcelona’yı seçtim. O hatayı tekrarlamamak, transferlerde daha iyi düşünüp daha sağlıklı karar vermek istiyorum” diye konuştu. Hleb, Çernobil Faciası yaşandığında 5 yaşındaydı. Babası 6 ay boyunca, artık oturulamaz hale gelen evlerin yıkımında gönüllü olarak çalışmış. Bu sebepten, kısa süreli bir sağlık sorunu da yaşamış. Nükleer enerjiye karşı olup olmadığı sorusuna siyasi bir cevap veremeyeceğini söyleyen Hleb, “Şunu biliyorum ki insanların enerjiye ihtiyacı var. Bu enerji en sağlıklı şekilde üretilmeli. Alternatif bir yöntem mümkünse, o tercih edilmeli” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Elimden Geleni Yapacağım
HABER YORUMLARI