Torku Jelifest

Eleştiri okları MEDAŞ’a çevrildi

  • Giriş Tarihi: 13.01.2015 3:00
  • Güncelleme Tarihi: 16:56
Eleştiri okları MEDAŞ’a çevrildi

Özellikle kış aylarındaki elektrik kesintilerinden dolayı tepkilerin odağında kalan MEDAŞ’a yönelik bir eleştiri de Ak Parti İl Başkanı Musa Arat’tan geldi. MEDAŞ’ın, verdiği sözlerin hiçbirini tutmadığını belirten Arat, “esas problem, bir önceki genel müdür” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Musa Arat, yeni yönetimle birlikte gazetecilerle bir araya geldi. Konya ve Türkiye gündemini değerlendiren Arat’a, vatandaşların MEDAŞ ile ilgili sıkıntıları da soruldu. MEDAŞ konusunun 5 yıldır tartışılan, takip edilen ancak çözüm üretmekte zorlanılan bir konu olduğunu belirten Arat, iki yıl önce gerçekleştirilen bir toplantıda MEDAŞ tarafından verilen sözlerin hiçbirinin yerine getirilmediğini söyledi. Yetkililerle görüştüğünü ve gerekli uyarıları yaptıklarını ifade eden Arat, gelinen süreçte iyi niyet konusunda şüpheye düştüklerini, güneş enerjisi sistemleriyle alakalı lisansların, Konya dışından ve özellikle kendilerine yakın kişilere tahsis edildiğini kaydetti.

“ESAS PROBLEM ESKİ GENEL MÜDÜR”

Bir ay önceki kar yağışından sonra bine yakın direğin yıkıldığını ancak şu ana kadar ihalesinin bile yapılmadığını aktaran Arat, sanayi, konut ve tarım abonelerinin abonelikte zorluklar yaşadığını, üretim ve kalite noktasında titiz davranılmadığını vurguladı. Arat, “MEDAŞ ile alakalı o kadar sıkıntılı konu var ki örneğin geçen yıl söz verdiler ancak borçları olmamasına rağmen binden fazla abonenin elektriğini kestiler. Bunun nedeni de sayaçların dışarı çıkarılmaması. MEDAŞ ile alakalı esas problemin bir önceki genel müdür olduğunu düşünüyoruz. Bu giden ancak gölgesi burada kalan genel müdürün vesayetinin devam ettiğini görüyoruz. Maalesef hizmet üretmekten ziyade haksız yaklaşımlar söz konusu. Yeni yönetimden de olumsuz tavır söz konusu olursa biz 7 ili teşkilatlandırmakta mahsur görmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

EN YOĞUN KATILIMLI KONGRE

Yeni yönetimle birlikte basın toplantısı düzenleyen Ak Parti İl Başkanı Musa Arat, konuşmasında ilk olarak 27 Aralık’ta gerçekleştirilen il kongresine değindi, kongreye Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bakanlarla birlikte katıldığını hatırlattı. Konya’nın, 1980 yılından bu yana Filistin davasını sahiplenen bir şehir olduğunu, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Filistin’in yanında olacağını dile getiren Arat, kongreye katılımın oldukça yoğun olduğunu ve yaklaşık 600 delegenin oy kullandığını söyledi. Kongrenin, Türkiye’deki en yoğun katılımlı kongre olduğunu ifade eden Arat, il ve teşkilatlarıyla birlikte Konya ve Türkiye’nin şekillenmesine katkıda bulunacaklarını kaydetti.

YÜK OLMADIK YÜK ALDIK.

Konya ve Konyalıya hizmet etmeye gayret edeceklerine dikkat çeken Arat, önceki İl Başkanı Ahmet Sorgun’a ve ekibine katkılarından dolayı teşekkür etti. Arat, “Ahmet Sorgun ile çalışmanın onurunu yaşıyorum. Kendisi ve onun gibiler, Konya’nın değerleridir. Bu yetişmiş değerlerden bugüne kadar nasıl faydalanmışsak bundan sonra da hem biz hem de Konya için faydalanmaya devam edeceğiz. Yük olmadık yük aldık. Tevazuyla, birliktelik ruhuyla çalıştık. Geçmişteki arkadaşlarımızla gurur duyuyorum” dedi. 50 kişilik yönetimde 11 bayanın görev aldığını anlatan Musa Arat, Ak Parti için kadınların son derece önemli olduğunu kaydetti. Arat, “gençlik kollarından 5 kişi yeni yönetime dahil edildi. Biz bu genç kardeşlerimizi yetiştirerek bir gelenek başlatmak istiyoruz. Onların Konya’ya daha iyi hizmet etmelerini istiyoruz. Bizim en büyük hayalimiz ve çabamız uzun vadede gençlik üzerine olacak. Yönetim kurulu toplumun tüm kesimi temsil edecek şekilde oluşturulmaya çalışıldı. 50 arkadaşımız iyi niyetle Konya ve Konyalıya hizmet etmeye çalışacak” diye konuştu

“HİÇBİR KUSURUMUZU ÖRTME NİYETİMİZ YOK”

Kısa vadede önümüzdeki milletvekili seçimleri, uzun vadede ise 3 yıl için planlar yapılacağına işaret eden Arat, “Haziran ayındaki seçimlerine gurur duyduğumuz Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bölgesinde hazırlanacağız. Konya’nın tüm oylarına talip olacağız. Siyaset ayrımı gözetmeksizin Başbakan Davutoğlu’nun Konyalı olduğuna vurgu yaparak, samimi olarak kapıları çalacağız, oy isteyeceğiz. Konya, yük olan değil, yük alan bir şehir olarak Başbakan’a sahip çıkacak. Belediye başkanları ve milletvekilleriyle birlikte Konya için siyaset üretmeye çalışacağız. Ak Parti il teşkilatının yapacağı en önemli çabalardan biri de toplumun tüm kesimlerini dikkate alarak ortak akıl üretme çabası olacak. İstişarede hayır vardır düşüncesiyle hareket edeceğiz. Konya’daki 400 bine yakın üye sayısını daha da artırmaya çalışıyoruz. Medyanın yapıcı eleştirilerine ihtiyacımız var. Hiçbir kusurumuzu örtme niyetimiz yok” ifadelerini kullandı.

 “GİTTİ ANCAK GÖLGESİ BURADA KALDI”

Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Arat’a yöneltilen sorulardan biri de MEDAŞ ile ilgiliydi. MEDAŞ konusunun 5 yıldır takip ettikleri ancak çözüm üretmekte zorlandıkları bir konu olduğunu belirten Arat, MEDAŞ’ın iki yıl önce gerçekleştirilen bir toplantıda verdiği sözlerin hiçbirini tutmadığını söyledi. Arat, “MEDAŞ’ın genel müdür ve genel müdür yardımcısı ile görüştük. Gereken uyarıları yaptık. Gelinen süreçte öyle problemler var ki iyi niyet konusunda bizi şüpheye düşürüyor. Güneş enerjisi sistemleriyle alakalı lisansların Konya dışından ve özellikle kendilerine yakın kişilere tahsis edildiği konusunu takip ediyoruz. Bir ay önceki kar yağışından sonra bine yakın direkleri yıkıldı. Şu ana kadar ihalesini bile yapmadılar. Sanayi, konut ve tarım abonelerinin abonelikte yaşadığı sıkıntılar söz konusu iken dikilen direklerde standartlara dikkat edilmiyor. Üretim ve kalite noktasında titiz davranmadıklarını biliyoruz. Geçen yıl söz vermelerine rağmen borcu olmamasına rağmen binden fazla abonenin elektriğini kestiler. Bunun nedeni de sadece sayaçların dışarı çıkarılmamasıydı. MEDAŞ ile alakalı esas problemin bir önceki genel müdür olduğunu düşünüyoruz. Bu giden ancak gölgesi burada kalan genel müdürün vesayetinin devam ettiğini görüyoruz. Maalesef hizmet üretmekten ziyade haksız yaklaşımlar söz konusu. Yeni yönetimden de olumsuz tavır söz konusu olursa biz 7 ili teşkilatlandırmakta mahsur görmeyeceğiz” diye konuştu.

“PARALEL CENAH HABERE ATLADI”

Kaldırımlardaki buzların temizlenmemesiyle ilgili bir soru üzerine de Arat, “eksiklikler olacak, yağan yağmur ve karın bereket olduğuna inananlardanım” cevabını verdi. Arat, “bu zaman kadar yaşanan eksiklikleri iyi görüp bunları nasıl çözebilirizin çabası içerisinde olunmalı. Bu eksikleri istişare ederek çözüme kavuşturacağız” dedi. Haziran ayındaki seçimler ve 17 ve 25 Aralık operasyonlarına değinen Arat, “milletvekili adaylarını belirlerken objektif bir değerlendirme yapılarak sürece katkıda bulunulacak. 17 ve 25 Aralık operasyonlarının, yurt içinde ya da yurt dışında bulunanlar tarafından kurulmaya çalışılan bir tuzak olduğuna inananlardanım. Cumhurbaşkanı ve Başbakanın bu konudaki tavırlarının yanında olacağız. Bu konuda boşluk bırakmadan üstümüze ne düşüyorsa tavizsiz bir şekilde paralel yapı ile ilgili yapılması gerekeni yapacağız. Eski kadın kolları başkanı ile 3 yıl birlikte çalıştık. Biz yapılan yanlışın yanında olmayız. Özgür hanımın basın bildirisine hemen atlayanlar belliydi. Paralel cenah o habere atladı” şeklinde konuştu. Adem Serin> Yeni Meram >Konya > Eleştiri okları MEDAŞ’a çevrildi
HABER YORUMLARI