kapat
Ruşeym Torku

Edebiyat Sohbeti Yapıldı

  • Giriş Tarihi: 7.01.2014 17:08
  • Güncelleme Tarihi: 23:46
Edebiyat Sohbeti Yapıldı

Merve Büyükkoyuncu Anadolu ve Fen Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı zümresi tarafından organize edilen “Edebiyat..

Merve Büyükkoyuncu Anadolu ve Fen Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı zümresi tarafından organize edilen “Edebiyat Sohbetleri” programında Şair Şener Bulcun, Yazar duran Çetin, Edebiyat Ufku Dergisi Editörü Mustafa Şahin ve usta yazar Ali Erkan Kavaklı’yı okullarında konuk ettiler.

Yazdığı divan şiirleriyle bu tarzı ayakta tutan şairlerden Şener Bulcun, “Geçmişten Günümüze Divan Şiiri” başlıklı bir sohbet gerçekleştirdi. Öğrenciler, günümüzde ne yazık ki arka planda kalan bu şiirin inceliklerini ve güzelliklerini Bulcun’un ağzından hayranlıkla dinledi.

Konya’nın tanınmış yazarlarından; romanlarıyla, hikâyeleriyle ve masallarıyla hak ettiği üne kısa sürede kavuşan yazar Duran Çetin, “Hikâye Yazarlığı ve Değerlerimiz” konulu bir konuşma yaparak hikâye birikimini ve nitelikli çalışmalarını öğrencilerle paylaştı Konuşmanın ardından Çetin, kitaplarını imzalayarak öğrencilerle bire bir sohbet etti.

Aylık kültür-sanat-edebiyat dergisi Edebiyat Ufku’nun editörü Mustafa Şahin, “Yazarların İç Âlemi ve Yazarlık Ruhu” başlıklı sohbetiyle öğrencilere yazar olmanın püf noktalarını anlattı. Şahin, hem yazarlıkla ilgili teknik bilgiler verdi hem de yazar olmanın nasıl bir irade gerektirdiği üzerinde durdu.

Bir kuşağın, kitaplarıyla büyüdüğü usta yazar Ali Erkan Kavaklı, “Okuma-Zekâ Gelişimi ve Roman” konulu bir konuşma yaparak öğrencilere önemli bilgiler aktardı. Kavaklı’nın konuşmasını dikkatle dinleyen öğrenciler sohbet sonrası yazarın imzalı kitaplarını alma fırsatı buldu. Sohbetler sonrasında konuşmacılara okulun Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri tarafından gönülden teşekkür edilerek plaket takdim edildi. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri konuk yazarlarla neşeli bir edebiyat sohbeti gerçekleştirdi. Merve Büyükkoyuncu Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerinin katıldığı ve okulun Türk Dili ve Edebiyatı zümresi tarafından organize edilen “Edebiyat Sohbetleri” program takdir topladı.> Yeni Meram >Arşiv > Edebiyat Sohbeti Yapıldı
HABER YORUMLARI