YAZARLAR

Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkent ilan etmesinden sonra, Arapları ve diğer İslam âlemini bilmem ama biz Türkler olarak çok üzüldük. İsrail devletini sokaklarda, sosyal medyada protesto ediyor, mallarını (sözde) boykot ediyoruz.
Biz o toprakları 400 yıl yönetmişiz ve arkamızda binlerce şehit vermiş, ordumuzun komutasını Almanlara teslim etmiş ve Arapların ihaneti ile geri çekilmişiz. Hem bu yüzden, hem de ilk kıblemizin bu topraklarda olmasından dolayı bilinçaltımızda bu topraklarda olan bitene kayıtsız kalamıyoruz.

Bu bağlamda son günlerde sosyal medyada şöyle bir yazı paylaşılmaktadır. (markaları yazmıyorum)

***

“ALLAH RIZASI ÎÇÎN OKU ve PAYLAŞ
Peygamber as. Hayber Kalesini kuşattığında, Yahudinin ağaçlarını yani geçim kaynaklarını kestiği için, Yahudi pes etmiştir.
Yahudi’nin malı canından evladır.
2 milyar Müslüman, 80 milyon Yahudi için Ebabil kuşlarını beklemesin

YA ALLAH BİSMİLLÂH

Yahudi mallarını BOYKOT etmeye başlıyoruz.
NİYET HAYR, ÂKIBET HAYR İNŞAALLAH

BOYKOT EDİLECEK

Gıda Sektöründe 26 Marka

Temizlik Ürünlerinde 60 Marka

Giyim Sektöründe 15 Marka

HERKESE YAYALIM Unutmayın ki İsrail bir şirketler devletidir..
Bu boykot, yapılabilecek en akıllı iştir, yoldur, usuldür ve mücadeledir….
Müslüman’a karşı her türlü gücü senin aldığın bu kahrolası ürünlerden kazandığı maddi güçle yapıyor unutma…
Unutma ki biz Hayber savaşını buna benzer bir savaşla kazanmıştık…”
Benim aldığımla bir şey olmaz deme… ALMA! Almazsan ÖLMEZSIN! “

***

Evet, marka isimleri hariç yazı aynen böyle paylaşılmış. Hatta yazmayı unuttukları birçok eksik marka da var.

Sosyal medya yokken de 30-40 senedir bu paylaşımlar e-posta, dergi, gazeteler ve el ilanlarıyla yapıldı.
Bugün değişen tek şey, Yahudilerin icat ettikleri yazılımlarla bunları paylaşıyor olmamız, protesto ettiğimiz ürünlerin sayısında da bir hayli artışın olmasıdır.

Gelelim asıl meseleye. Üşenmeden saydım, yukarıda da belirttiğim gibi 26 gıda, 60 temizlik-kozmetik, 15 giyim markası olmak üzere toplam 101 marka.
Eminim burada yazılmayan en az 100 marka daha vardır.

Bunlar zaten bu markalarla bütün dünyayı istila etmişler, başka söze gerek var mı?
Adamlar çölde yetiştirdikleri tohumları biz de dâhil olmak üzere tüm dünyaya ihraç ediyor. Birçok buluşa imza atıyor. Genetik alanda söz sahibiler, teknolojilerini geliştiriyorlar. Amerika’da bulunan ilaç, uçak, otomobil, elektrik-elektronik fabrikaları ve ar-ge çalışmaları var ve hiç durmadan da devam ediyor.
Şu an yediğimiz domates, biber vb. sebzeler, pişirdiğimiz ekmeğin buğdayın tohumu çoğunlukla İsrail malı değil mi?
İslam Ülkelerinin dünyaca ünlü bir markası aklınıza geliyor mu?

İsraillilerin azmine bir örnek verecek olursak
6 gün süren Arap –İsrail savaşından önce Suriyeli bir pilota büyük rüşvetler vererek o dönem Mısır’da dâhil Arap ülkelerinde çoğunlukla kullanılan bir Sovyet Mig uçağını ülkelerine kaçırıyorlar. Bu uçağı tüm noktalarına kadar araştırarak, kendi uçaklarıyla da havada karşılaştırarak, havadaki tüm manevralarını test ederek açık yönlerini buluyorlar. Harekâta katılacak tüm pilotlar bu uçakla havada it dalaşlarına giriyor. Eğitimleri, tatbikatları aylarca sürüyor ve bir gecede Mısır’ın 300 ve diğer çatıştıkları Arap ülkelerinin uçaklarını havalanamadan yerde, havalanabilen uçakları ise keklik gibi havada imha ediyorlar. Hem de 1 kayıp bile vermeden! Diğer 5 gün ise Arapların kara kuvvetlerine darbeyi indiriyorlar.

Evet bütün bunlar eğitim, azim ve sıkı çalışmalarıyla başardıkları işlerdir.
Elbette tepkimizi vereceğiz, ancak bugün olduğu gibi, sanayi bilim ve teknolojide ilerleme göstermezsek tarih tekerrür edecektir.

Varın şimdi babaannenizin organik hoşafını afiyetle kaşıklayın!!!

Saygı ve sevgilerimle.

> Yeni Meram >Yazarlar > Ebabil kuşlarını beklemek
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.