YAZARLAR

Duyuru!

Sibel Ünli öldü…

Duyun, duymayana duyurun! Bu hafta bir üniversite öğrencisi aramızdan ayrıldı. Hem de kendini soğuk sulara bırakacak kadar ciğeri yanarcasına!

Psikolojik sorunları vardı, maddi sorunlar yaşıyordu, iş arıyordu, bir muhalifti, zorbalıklarla uğraşıyordu ama sadece bir insandı!

Bazı gazeteler bu haberi bastıra bastıra manşetlerinden düşmedi… Kimi gazeteler ise bu haberi yazmadı bile yada kısaca yazıp geçti…

Kimse giden cana, kırılan kalplere bakmadı. Kimse bu candır insandır demedi, diyemedi…

Bir manşet savaşı aldı başını gitti. Savaşın birinci bölümü ilk haberin duyulması oldu…

İlk bölüm de ‘1 liraya karnımı doyurabilir miyim enter’ twiti yankılandı durdu. Bu haberi manşetlerinden düşürmediler. Meseleye çözüm sunmak yerine yine sadece kuru kuru birilerini eleştirdiler. İyi bir niyet de yoktu.

Diğerleri ise hiiçç ses çıkarmadı. Küçücük bir haber girmeyecek kadar katı, acımasız oldular. En azından ‘bir can uçtu gitti’ diye bile veremediler

Olmayan manşetleriyle partilere, derneklere hizmet etiler… İnsana değil güce çalıştılar!

İkinci bölüme ise ailenin basın açıklaması ile geçildi. Aile çıktı “mesele para değil kızımızın psikolojik sorunları vardı” dedi. Bu sefer konuşma sırası değişti. Artık manşetleri patlatma zamanı diğerlerinde! Kocaman kocaman yazalım ‘psikolojik sorunları vardı.’ Evet kızımızın tek sorunu buydu. O zaman hiçbir sorun yok(!) Devam edelim güzel hayatımıza…

Böylece güç mücadelesi son buldu ve Sibel Ünli’de unutulanlar arasına girdi

Duyurumdur! Herkes dinlesin…

Medyamız yine insanı değil başka şeyleri seçti. Siyasilerimiz, insanlarımız yine sınıfta kaldı!

Maddi sıkıntı, psikolojik zorbalık her ne ise o problemi alıp kendilerine fayda sağlamak yerine o probleme savaş açmak gerekmez miydi? Sanırım vicdanın dili olsa bunu derdi. Vicdanlarımız da artık yorgun ki konuşmaya teşebbüs edemedi…

Unutma ki o sıra sizlere de gelir. Partiler, dernekler, para, güç ikinci plana düşer bir yardım sesi bekler durursunuz. Mesele a partisi b parti; o, bu olmamalı. Bu dünyada mesele ‘insan’ denen mahluktur.

Vicdanı hür olup, insanlık için yaşayanlara selam olsun…

Saygı ve sevgi ile…

mutlumuhammethabib@gmail.com

> Yeni Meram >Yazarlar > Duyuru!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.