Torku Jelifest

Dursun Özbek’ten UEFA açıklaması

  • Giriş Tarihi: 19.01.2016 19:33
  • Güncelleme Tarihi: 19:33
Dursun Özbek’ten UEFA açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, UEFA'nın kararı sonrası açıklamalarda bulundu.

Mutlu Akü

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek,UEFA’nın dün yaptığı ‘Galatasaray Finansal Fair Play kriterlerini yerine getirmedi’ açıklamasıyla ilgili basın toplantısı yaptı.

Özbek, UEFA Galatasaray’ın Avrupa Kupaları’ndan 1+1 yıl men edilmesini istiyor. dedi.

UEFA’DAN GALATASARAY’A GELEN MEKTUP

UEFA’dan dün gelen mektup aynen şöyle: Kulübümüzle yapılan anlaşma sonrası bu tablo kabul edilemez bir tablo. 2016 yılının sonuna kadar inceleme sürdürülecek. Galatasaray Kulübü’nün 2016 yılının sonuna kadar bu tabloyu düzeltmesi mümkün değil. Galatasaray’ın zararı 30 milyon euro… Bu her ne kadar iyileşme gibi gözüksede UEFA tarafından pek kabul edilmedi. Tabloya bakıldığı zaman 2012-2013 70 milyon euro, 2013-2014 55 milyon euro, 2014-2015 38 milyon euro gibi tablo var. Biz bunu daha iyi seviyeye çekmek için çalışmalarımız sürüyor diye anlattık. 4 Aralık tarihinde yaptığımız ziyarette zararların sebeplerini sordular. Galatasaray’ı temsil eden ekip bunları anlatmış ve zararların sebeplerini anlatmıştır. Bunun nasıl önleneceğini de proje olarak önlerine koyduk.

“KURUL AVRUPA KUPALARI’NDAN MEN İSTİYOR”

Komite Galatasaray’ın Avrupa Kupaları’ndan 1+1 yıllık men edilmesini istiyor. Bu karar değildir, görüşlerini öyle belirtiyor. Bu komite bizi davet edecek. Orada biz görüşlerimizi kendilerine tekrar ileteceğiz. Savunmamızı en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz. Galatasaray’ın buradan zarar almaması ya da kabul edilebilir bir ceza ile çıkması için elimizden geleni yapacağız. İnceleme kurulu, Galatasaray’ı 1 sene kupalardan men edelim. 2. sene hesaplarda bir iyileşme de var, Galatasaray’ı izleyelim, eğer 2016 sonunda zararı 10 milyon seviyesine, bunu takip eden 2017’de de bunu 10 milyon euro seviyesinde kapatırsa, sadece 1 sene ceza verilmesi yönünde bir tavsiyede bulunuyor. Bu zaten bizim hedefimizle çakışıyor.

‘ASLOLAN GALATASARAY’DIR’

Sezon başlangıcında, Sportif AŞ’nin zararını 30 milyon euro çerçevesinde görüyorduk, fakat yeterli olmadığını görmediğimizden bazı aksiyon çalışmaları hazırlıyorduk. 2. dönemde Galatasaray’ın zararının minimize edilmesi, 5-10 milyon eurolara inmesi için bir çalışmamız var. Bu sadece UEFA için değil, Galatasaray’ın bekası için gerekli. Bu nasıl yapılacak, 2. bir basın toplantısıyla detayları vereceğim. Galatasaray son 10 yılın faturasını bugünlerde ödemek zorundadır. Bu acı reçete hiçbir zaman sportif hedeflerin şaşması anlamına gelmez. Herkesin bize güvenmesini istiyorum. Aslolan Galatasaray’dır”

‘BEŞİKTAŞ GİBİ FEDA DEMEYECEĞİZ’

“Ateşten gömleği neden giydim? Galatasaray başkanlığı son derece şerefli, son derece gurur verici, her Galatasaraylı’nın gönlünde yatan bir görevdir. Hizmet etmekten, her koşulda hizmet etmekten gurur duyuyorum. Ateşten gömlek ifadesine itirazım var. Şartlar ne olursa olsun, hizmet yapılacaktır. Beşiktaş’ın uyguladığı ‘Feda’ uygulamasının peşinde değiliz. Feda diye bir şeyimiz yok. Galatasaray’ın çok değerli parametrelerini harekete geçirmek istiyoruz. Görevde bulunduğumuz 7 aylık süre bazı şeyler için yeterli değil.”> Yeni Meram >Spor > Dursun Özbek’ten UEFA açıklaması
HABER YORUMLARI