YAZARLAR

Bahattin Karapınar’dan:

“Düşmek dünyanın sonu değil.”

Daha ne söylesin?

Türkçe konuşuyor işte…

* * *

HATALAR ödüllendiriliyor!

Örneğin, bir hafta önceki maçlarda görev yapan hakemlere bakalım: Konyaspor’un ipini çeken Hüseyin Göcek’e Kayseri-Manisa maçı verildi. Yunus Yıldırım Trabzon-Kayseri maçının içine etmişti! Aydınus’un hataları gündemdeydi. İlker Meral’in durumu belliydi. Şimşek, Antep’te Konyaspor’un tepesine binmişti! Keza, Müftüoğlu… Keza Yılmaz… Keza Özkalfa… Keza Gezer… Siz hiç Yıldırım ile Gezer’in futbolculara gülümseyerek baktıklarını gördünüz mü? Hep döveceklermiş gibi bakarlar ki, otoritelerindendir!

İbretle bakın “Konyaspor düşmez” diyenlere. Hakemler yanlı yönetimlerini sürdürürlerse Konyaspor için gerisi hikaye.

Çıkarız formalitelere!

Tamam, kabul; Konyaspor boş alan yaratamıyor, defansın arkasına sarkamıyor, ayağına top geliyor ama çalıma kaçıyor, oyun disiplininden kopuyor, şut atamıyor. Ama hakları neden yeniyor? Emmimiz, dayımız, halamız, bakanımız yok ki haklarımızı arayalım.

Ancaak, altını çizelim, bu takım futbol oynayamıyor.

Yürümüyor, emekliyor!

18 takımlı ligde belki 13’ü hakemlerden şikayetçi.

Moral mi bıraktılar?

Bütün bunlara rağmen…

Bedduam ağır değil:

“Allah’tan bulsunlar.”

*

3 aydır dediğimizi unutun.

Cumartesi yine dedik:

“Göre göre gidiyoruz.”

Başkan böyle söylüyor:

“Dünyanın sonu değil!”

Eğer takımımız, “Tin… Tin… Tini mini hanım”ı oynar 3 pası bir arada yapamazsa… Eğer takımda “ruh” denilen şey toprağa karışmışsa… Eğer takımımızın futbolcuları, başkanın “Düşmek dünyanın sonu değil”ini okudularsa… Rakip de seninle “Kedinin fare ile oynadığı gibi oynuyorsa!..”

Maçtan sonra bir taraftar grubu yorumluyordu: “Konyaspor’u Üçler’e mi, Mussalla’ya mı defnetsek?!”

Matematiksel umut var.

Ama futbol olarak değil.

Teknik patron Vural, “Ben futbolcuyum, demekle, futbolcu olunmuyor. Sivas yenilirse, Buca yenilirse umutlarımız devam eder. Taraftarımız tepki vermekte haklı, ama sezon sonunda bunları unutturacağız” diyorsa neyine güveniyor?

İvan’ı bile aradım, İvan’ı!

Kim getirdi bu futbolcuları?!

Yukarıdakiler eksilerimiz. Bardağın dolu tarafında görünen olumlu tek şey, aşağıdakilerin hepsinin yenilmiş olmaları. Rakipler kaybeder sen bir 3 puan alırsan ateş çemberini yırtarsın.

* * *

ŞEKERSPOR için yarın çok önemli maç. Lider Elazığ’la deplasmanda karşılaşacak. Kazanırsa liderliğe oturacak. Berabere kalırsa 2 puan fark devam, yenilirse fark 5 puana çıkacak. 5 maçta 12 puan farkı 2’ye indiren temsilcimiz 9 maçta 5 puanı kapatır. Dışarıda rahat oynuyor. Çünkü, dışarıda ve içeride eşit sayıda maç kazandı.


> Yeni Meram >Yazarlar > “Dünyanın sonu değil”miş!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.