Torku Jelifest

Dünyanın gözü oldu!

  • Giriş Tarihi: 20.11.2019 17:05
  • Güncelleme Tarihi: 17:06
Dünyanın gözü oldu!

Dünya standartlarındaki altyapısı ve uzman kadrosuyla göz sağlığında bölgenin lider hastanesi konumunda yer alan Dünyagöz Hastanesi sadece Konya’ya değil tüm dünyaya hizmet veriyor

Toplumun her kesimine en yüksek standartlarda göz sağlığı hizmeti sunmak üzere hizmet veren Dünyagöz Hastanesi Konya Şubesi tarafından Basın Toplantısı düzenlendi. Hastane Binası Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Dünyagöz Konya Şubesi Yönetiminin yanı sıra çok sayıda basın mensubu katıldı. Konuşmalarını gerçekleştiren Dünyagöz Hastanesi Konya Şube Müdürü İrfan Yalçın, Dünyagöz’ün 2016 yılında Konya şubesiyle hizmet vermeye başladığını hatırlatarak, hastanenin kısa süre içerisinde bölge hastanesi olarak hizmet ağını genişlettiğini dile getirdi. Yalçın, “Dünyagöz Hastanesi Konya’ya açılarak bölge hastanesi statüsü kazanmıştır. Hatta yurt dışından hastalara verdiği hizmetten dolayı Konya’ya değer katan bir hastanedir. Bizim hastaya olan ilgimizi her fırsatta anlatmaya, göstermeye çalıştık. Anlatabildiysek ne mutlu. Konya’da olmaktan çok mutluyuz. Bizler her zaman iletişime açığız. Her zaman yapılacak bir şey varsa sizlerin yanındayız” diye konuştu.

“TEDAVİ MAKSADIYLA YURT DIŞINDAN BİRÇOK HASTAMIZ GELİYOR”

Türkiye’de 20, yurt dışında 5 şubeyle hizmet verdiklerini belirten Dünyagöz Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ümit Kamış, sözlerine şu şekilde devam etti; “Vizyonumuz günden güne gelişiyor. Bizi dünyada artık bilmeyen yok. Tedavi maksadıyla yurt dışından birçok hastamız geliyor. Yurt dışındaki kongrelerde de bizim yaptığımız çalışmaları meslektaşlarımız anlatıyor. Kongrelerde tecrübelerimizi aktarmaktayız bu sayede ismimiz bilinmekte. Toplumun her kesimine en yüksek standartlar göz sağlığı hizmet sunmak üzere, son teknoloji ve güncel teşhis tedavi yöntemlerini uzman kadromuzla tüm hastanelerimizde uygulamayı amaçlıyoruz. Bu hizmetleri yaparken değerlerimiz var. Bu değerlerimiz saygı, duyarlılık, güven, ekip çalışması, mükemmellik, yeniliklere açık bir kurumuz.”

“GÖZLE ALAKALI TÜM BRANŞLARIN TETKİK VE TEDAVİSİNİ YAPMAKTAYIZ”

Dünyagöz olarak göz alanında her türlü tetkik ve tedavilerin uygulandığını dile getiren Kamış, “Geniş kapsamlı tedavi hizmetleri vermekteyiz. Gözün her alanında hizmet etmekteyiz. Gözle alakalı tüm branşların tetkik ve tedavisini yapmaktayız. Tesisimizde yüksek standartlarda hizmetler vermekteyiz. Fiziki imkânlarımız oldukça yeterli ve konforlu. Çalışanlarımız özellikle doktor kadrosu olarak 1. Sınıf. Yardımcı sağlık personellerimiz de oldukça kaliteli. Kayıt kabuldeki hasta danışmanlarımız da belli bir eğitim sürecinden geçmektedirler. İşe başlama sürecinde de ciddi bir eğitimden geçmektedirler. Pazar kapsama alanına baktığımızda yine sağlık turizminin öncüsüyüz. Günde 8 bin poliklinik 1000 ameliyat kapasitesi ile tüm şubelerimizde yılda 1 milyon hastaya hizmet vermekteyiz. Dünyanın 107 ülkesinden yaklaşık 96 bin hastaya hizmet vermekteyiz. Türkiye ve dünyada toplam 25 merkezde hizmet vermekteyiz. Ciddi bir kurumsal kimliğe sahibiz. 2 bin 500 kişilik bir uzman ekibimiz var. Kendi içinde birçok birim var hepsi profesyonel olarak hizmet etmekte” diye konuştu.

“MUAYENE SÜRECİNDE HASTALARIMIZA GENİŞ BİR TETKİK YAPIYORUZ”

Hastanenin randevu sistemi ile ilgili de bahseden Kamış, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Günümüzde internet önemli bir kullanım aracı. Hastalarımız internet üzerinden rahat bir şekilde randevu alabilirler. Hangi doktorumuzdan randevu talep ediyorlarsa anında alabilirler. Acil bir durumu olan hastamız yine 24 saat acil hizmetimiz olduğu için günün her saati hizmet alabilir. Telefonla yine randevu alınabilir. Hastalarımızın istekleri göz önünde alınıyor. Muayene sürecinde hastalarımıza geniş bir tetkik yapıyoruz. Bu sayede hastalarımızın farkında olmadığı rahatsızlıkları da tespit edebiliyoruz” diye konuştu.
Hüseyin MENEKŞE


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Dünyanın gözü oldu!
HABER YORUMLARI