kapat
Ruşeym Torku

Dünya Şampiyonundan Vali Doğan’a Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 14.06.2013 14:30
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Dünya Şampiyonundan Vali Doğan’a Ziyaret

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, dünya şampiyonu engelli sporcuları kabul etti.

Dünya Tekvando Federasyonu tarafından düzenlenen 4. Para-Tekvando Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olan engelli sporcu Mehmet Sami Saraç ve 4. Dünya Para-Tekvando Şampiyonası’nda birinci olan engelli sporcu Yaşar Sami Gökbaba, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ömer Ersöz ile Konya Valisi Aydın Nezih Doğan’ı makamında ziyaret etti.

Doğan, burada yaptığı konuşmada, modern bir toplumun göstergelerinden birinin engellilerin toplum hayatı içinde aldığı rol olduğunu belirtti. Sporculara azimleri ve Türkiye’ye kazandırdıkları değerler için teşekkür eden Doğan, “Bu hizmet kazandığınız altın madalyanın yanında bir altın madalya daha ilave etmek anlamına geliyor. Bu sizin kendi hayatınız açısından son derece önemli bir şey. Sizin için daima güzel bir hatıra olarak kalacak” diye konuştu.

Sporcu Yaşar Sami Gökbaba da ülke için ve destek olan herkes için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını belirterek, şampiyonada hem takım hem de bireysel olarak büyük performans sergilediklerini ve dünya şampiyonluğuna ulaştıklarını vurguladı.

Doğan, konuşmaların ardından sporculara altın armağan etti.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Dünya Şampiyonundan Vali Doğan’a Ziyaret
HABER YORUMLARI