YAZARLAR

Bugün yepyeni bir hafta başı. Gecenin geç saatlerine değin siyasetin galiplerinin, mağluplarını nasıl sollayacağını izleme çabası içindeydik. Sonuçta elbette birileri kazandı. Ne var ki; çok partili hayata girdiğimizden bu yana akıp giden 65 yılda bu ülke ve insanları ne yazık ki; gerçek demokrasiyi teneffüs edemedi diyoruz.

İlerleyen zaman dilimleri ihtiyaçları çoğalarak gözler önüne getirirken demokratik işlev ve işlemleri de daha yüce ve daha etkin, adil ölçütlerle hizmete sokma mecburiyetini gözler önüne sermektedir.

Tüm bu olup bitenlere rağmen iktidara gelen parti ve partilerimizin bu yeni dönemde geçmişin sakilliklerini yeniden yaşatmadan Sayın Milletvekillerinin TBMM çatısı içinde ettikleri yemine sadık kalarak görev yapmaları temennisi ile yürek dolusu sevgi ve saygı ile kendilerini selamlar ve tebriklerimizi sunarız.

Bu genel seçim sathı mailinde siyasetin tüm üstünde kalma çabaları ile Konyamızın Meram İlçesi Belediye Başkanlığı kuruluşundan bu yana geçen yirmi iki yıllık zaman diliminde Büyükşehir Belediye Sarayı içinde hizmet verirken şimdilerde şehrin vitrini ANIT ALANI’nında, eski TMO binasının tevsi ve yenileme çalışmaları ile bir yeni HİZMET BİNASINA KAVUŞMUŞTUR.

Sayın Başkan Dr. Serdar KALAYCI tarihin derinliğindeki efsanelerle dolu ve mistik yeşilliklerle donanımlı MERAM’ın bu efsanevi güzelliğini tıpkı yüce gezgin EVLİYA ÇELEBİ deyimi ile KIRIM’ın SUDAK BAĞI, TEBRİZ’in ŞAHİCİHAN BAĞI, PEÇEVİ ŞEHRİ’nin BARUTHANE MESİRESİ VE ŞU İSTANBUL’un 175’DEN FAZLA BAHÇE VE GÜLÜSTANI’nın şu MERAM MESİRE’si yanında bir çemenzar bile değildir demiştir. Başkan Sayın Kalaycı’nın azimli kader arkadaşları Celal CAN, Ali UYSAL ve Selim Çelik aynı zamanda tüm çalışmalarında ana umdeleridirler…

Meram Mesiresi, günümüz dünyası ihtiyaçları ile bezendiği zaman güzelliğini koruyacağı gerçeği ile kendisine hizmet vereceklerin sorumluluğu içinde olmakla, bu güzide ilçenin Belediye Başkanlığına soyunanlar bir ayrı vebal ve ağır yük altında olmakta oldukları gerçeği de hizmet sınırlarını zorlamaktadır ki bizim genç ve dinamik Belediye Başkanı bu kubbede hoş seda bırakma azim ve kararlılığı içindedir.

Göreve geldiğinde 11 trilyon borcu kucağında bulan Dr. Serdar Başkan söz konusu borcu öncelikle ödemeyi insani değerlerinin önünde tutmuş ve söz konusu borcu ödemiştir. Meram halkının konut ihtiyacına öncelik tanıyıp TOKİ ve Belediye iştirakli ihalelerle on bine yakın vatandaşın yuva edinmelerine önderlik yaparken, bir üniversite, beş sağlık ocağı, iki ilköğretim okulu, Krom Manyezit yanında tarihi Meram bağlarının bir örneği kültür evleri, spor tesisleri ve daha nice park bahçe dinlence merkezleri ile Meram’ı donatırken Tıp Fakültesi civarına Hasta Konuk Evi gibi tesisleri de, tesis edip halkın ihtiyaçlarına eğilmiş Konya kent merkezinde ilk kez tamamen organik mahsullerin satışa sunulacağı ORGANİK ÜRÜNLER PAZARI’nın kuruluşu ile sağlıklı beslenmeye de katkılar yapmıştır.

Türk Siyasi hayatı TBMM’de yeni bir yol ve yöntem ararken Dr. SERDAR Başkan halka hizmette çıktığı yolda KİŞİ ODUR Kİ VERMELİDİR ESER, ESERİ OLMAYANIN YERİNDE YELLER ESER felsefesi ile yoluna devam etmekte. Dr. SERDAR Başkanın iki yıldaki hizmetlerinin bu sütunlara sığmayacağı inancıyla kendisini kutlar, başarılarının devamını dileriz…

> Yeni Meram >Yazarlar > DR.SERDAR BAŞKANIN AZMİ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.