YAZARLAR

Hani ne derler; Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Meram Belediye Başkanı Sayın Serdar Kalaycı’yı Meram Belediye Başkanlığı koltuğunda tanıdığımızda samimi güler yüzlü, hoş görülü, suliyeti ile sevip bağrımıza baştık. Siyasi kişiliği için de ve özenle kendisine bireysel imkanlarımızla hep yardımcı olduk.

Sayın Kalaycı Meram Halkı’nın gönüllerine taht kurma çabası ile şimdilerde de sevilip sayılmaktadır. Meram’ın efsanevi yeşilliğini korumada tüm imkanları kullanırken, imajının çıtası zirvede kalsın isteklerimiz hiç mi, hiç eksilmedi. Ne var ki kardeş Büyükşehir ilçeleri arasındaki rekabette sanki geride kalır gibi görünmektedir.

Dr. Serdar Başkan sadece Meram’ın yeşilinin korunması ile değil imar atılımları ile de Meram’ın kentsel gelişimine olağanüstü çaba sarf etmektedir. Zor ve masraflı olmasına karşın şehrin vitrinindeki İstasyona nazır şu Agustus Oteli Cumhuriyetin tarihine denk bir zaman sürecinde hep metruk bir görüntü sürmüştü.

Dr. Serdar Başkan vitrindeki bu tarihi eserin üzerindeki pürüzleri akıllıca temizleyip burasını bir nostaljik, bir klasik, mekan haline getirip 12 odalı ve de salonları, restoranı, yazlık bahçesi ve diğer sosyal yönleri ile bir nefis dinlence yeri haline getirip işletmeye açmıştır.

Şehirlerin genel konumunda klasik görüntüler hep dikkat çeker ve o mekanlar özenle tercih edilir. Augustus Oteli mesleğinde mahir bir genel müdüra emanet edilirken Dr. Serdar Başkan’ın göz bebeği gibi korunup, tarihi misyonunun korunmasına çok ama çok özen gösterildiğini ilk kez bu mekanı ziyaret ettiğimde gördüm.

Dr. Serdar Başkan’a şimdilerde yine metruk.yine Tarihi ve yine Klasik bir Mekan Konya’nın yine vitrini sayılan Feridiye Polis Merkezi arkasındaki İstanbul Bağdat Demiryolu nu yapan Alman Halisman Şirketinin eseri Tantavi Ambarı Meram Mahmuriye Mahallesi’ndeki eseri bu metrukluktan kurtarılıp Bölgenin ihtiyacı bir düğün salonu veya diğer sosyal tesislerden birisi haline getirilmelidir. Sayın Başkan bu görüntü kirliliği merkezini Meram gibi bir efsanenin bağrında tutmamalıdır. Haydi sayın başkan bi gayret bir güzellik de burada yarat.

Gelelim Sayın Başkana, yazımızın başlığında bir sitem diye dile getirdiğimiz hususa; Bizler Konya Basının Onursal Başkanı, duayeni olmaktan şeref duyar, bu onurlu özelliğimizle 84 yaşı gerilerde bırakmış bir Konya çocuğuyuz.

Hiç bir makamdan, mevkiden kişisel çıkarlarımız için bir talepte bulunmayız.!

Bizler hak ettiğimiz sevgi ve saygıyı da herkesten bekleriz. Bu sevgi ve saygının verilmemesi ne de belki bir sitem yaparız ama, bu hususu antipatiye çevirmeyiz. Hanefi Aytekin İlkokulu yanındaki dar bir bölgede unutulan 18 imar uygulama planının bitirilmesi isteğinde bulundum aylar yılları kovaladı yapılmadı. Özel olması yanında bir sosyal tesis için randevu talep ettim. Sonra da yaptığım kültürel çalışmalara Meram Belediyesi’nin sahip çıkmasını istedim Makamda birkaç dakikacık zaman bile görüşmemiz diğer randevular için kesildi.

Sayın Başkan yardımcımız Celal Can yine tamamen yasal bir istek için bizi, ilgili memura gitsin ile refize etti. Hic şüphe edilmesin ki ; Ancak Konya Tarihinin Belediye Başkanları, Valileri, bu ülke için kanlarını döken şehitlerimizin kitaplarını yazan ve de Konya kültürüne sair eserleri ile damgasını vuran bir faniye hak edilmeyen bu sakilliklerin reva görülmesi yüce rabbimiz nezdinde artı eksi değerlendirilir inancındayız. Sayın Dr. Serdar Başkanımıza ve de Sayın Celal Can Başkan yardımcımıza yürek dolusu sevgiler sunarken samimi duygularımla daha nice başarılara imza atıp iz bırakmalarını Yüce Yaradandan dileriz…

> Yeni Meram >Yazarlar > Dr. SERDAR BAŞKAN’A BİR TAKDİR-BİR İSTEK BİR SİTEM !
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.