YAZARLAR

Dost Eli Etiyopya’daki görmeyenlere koşuyor..-Yalçın İreş-Yeni Meram Gazetesi

Faaliyetlerini Konya’da sürdüren Dost Eli Derneği çok sayıda yoksulun yardımına koşmaya devam ediyor. Ülkedeki hayırseverlerden toplanan yardım gereçlerini özellikle Müslüman ülkelerde yardım bekleyen insanlara ulaştıran Dost Eli şimdi de Etiyopya’da görmeyen Müslümanların imdadına yetişiyor..
Gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında yardım bekleyen çok sayıda insana ulaştırdığı yardımlarla dünya genelinde adeta aranan bir yardım kurumu haline gelen Dost Eli Başkanı Mehmet Seçer şunları söyledi,” Biz hem ülkemizdeki yoksullar için hem de diğer ülkelerdeki yoksul insanlar için verenle alanı buluşturan bir köprü vazifesi yapıyoruz. Bu çalışmalar insanların ve ülkelerin ihtiyacına göre değişmektedir”
Şimdi’de 22 Ocak’ta Etiyopya’ya gideceklerini belirten Seçer, “Vaktiyle doğup büyüdükleri kendi toprakları Mekke’de, Müslüman oldukları için açlığa mahkûm edilen ümmete sahip çıkan fedakâr halkın torunları bugün bizlerin kardeşliğine ihtiyaç duymakta. Allah Resulünün arkadaşlarına kucak açan âdil hükümdar Necaşî’nin ülkesi Habeşistan’da bilinen adı ile Etiyopya’da yoksul halkın hayatına Allah’ın izniyle ışık olacak, gözlerine inen karanlığın yerini aydınlığa bırakacağı bir çalışma için ümmet bilinci ile harekete geçiyoruz. Şimdi kardeşlik ve fedakârlık günüdür. Dost Eli Derneği; Etiyopya’da iki gözü birden katarakt nedeni ile görmeyen 500 kişinin ameliyat edilmesi için 22 Ocak’ta yola çıkıyor” diye konuştu..
Bakara Suresinin, (Ey iman edenler, hiçbir alışverişin, hiçbir dostluğun ve hiçbir şefaatin olmadığı gün gelmeden evvel, size rızık olarak verdiklerimizden infak edin) olan 254’ncü Ayetini adeta ilke edinen Dosta Eli Derneği’nin daha önce yaptığı yardımlardan bazıları şöyle;
Nijer’de ve Arakan’da su kuyuları açmış, bağışlanan çok sayıda keçiyi ulaştırmıştı..
Suriye’ye yüzlerce TIR dolusu yardım götürmüştü..
Yetimlere mesleki kurslar açtı..
Kosova’da çocukları sünnet ettirmişti..
Yine yetimlere bisikletler ve oyuncaklar götürmüş onları sevindirmişti..
Daha birçok Müslüman ülkeye sayısız yardımda bulunan Dost Eli’nin Etiyopya’daki görmeyenler için düzenleyeceği yardım kampanyasına yardımda bulunacaklara hesap numarası aşağıda görülmektedir..
(Göz ameliyatları için 22 Ocakta Etiyopya’ya gidiyoruz. Destek için Kuveyt Türk ıban No: TR 4000 2050 0000 0173 3670 0001 TL. 4444205 – www.dosteli.org B214)

> Yeni Meram >Yazarlar > Dost Eli Etiyopya’daki görmeyenlere koşuyor..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.