Torku Jelifest

Dolar kuru 16 Nisan Salı gününe nasıl başladı

  • Giriş Tarihi: 16.04.2019 9:59
  • Güncelleme Tarihi: 9:59
Dolar kuru 16 Nisan Salı gününe nasıl başladı

ABD Başkanı Trump ile Beyaz Saray'da görüşmesi piyasalara nasıl yansıdı? Dolar kuru 16 Nisan Salı gününde ne kadar olduğu merak ediliyor. Seçimlerden sonra dalgalı bir seyir izleyen dolar ve euro bugün kaç TL’den alış ve satış yapılıyor? Dolar kuru bugün ne kadar? 16 Nisan 2019 dolar - euro fiyatlarında son durum haberleri.

Mutlu Akü

ABD Başkanı Trump ile Beyaz Saray’da görüşmesi piyasalara nasıl yansıdı? Dolar kuru 16 Nisan Salı gününde ne kadar olduğu merak ediliyor. Seçimlerden sonra dalgalı bir seyir izleyen dolar ve euro bugün kaç TL’den alış ve satış yapılıyor? Dolar kuru bugün ne kadar? 16 Nisan 2019 dolar – euro fiyatlarında son durum haberleri.

Dolar kuru bugün ne kadar? 16 Nisan Salı 2019 döviz kurlarındaki fiyatlar. Dolar kuru başta olmak üzere euro, sterlin ve diğer yabancı para birimlerinin Türk Lirası karşısındaki değeri piyasalarda işlem yapacak kişiler tarafından araştırılıyor. Yeni haftaya yükseliş trendiyle başlayan döviz hafta başında yüzde 0,50’lik bir yukarı yönlü hareketlilik yaşadı. Dolar kuru bugün itibariyle 5,80 TL seviyelerinde bulunuyor. Euro/Dolar paritesinin 1,13 düzeylerinde olduğu aynı dakikalarda euro kuru ise 6,57 seviyelerinden işlem görüyor. Dolar ve euro’nun ardından en çok tercih edilen para birimleri içerisinde yer alan İngiliz Sterlini ise 7,59 TL seviyelerinde bulunuyor.

Berat Albayrak Trump ile görüştü
IMF-Dünya Bankası ve G-20 toplantıları için ABD’de bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sürpriz bir şekilde, ABD Başkanı Trump ile Beyaz Saray’da görüştü. Albayrak, görüşmenin, S-400 dahil tüm konularda olumlu geçtiğini söyledi ve “Cumhurbaşkanımızın bazı mesajları vardı, onları kendisine ilettik.” dedi.

Görüşme olumlu ve yapıcı geçti
Trump görüşmesinin ardından, bakanlar ve Trump’ın danışmanı ve damadı Gerald Kuschner’in yer aldığı kapsamlı bir toplantı yapıldı. Bakan Albayrak, Trump görüşmesini, “Olumlu ve yapıcı geçti. Sayın Cumhurbaskanımızın mesajlarını ilettik” sözleriyle anlattı. Albayrak, Rusya eksenli S-400 gerginliği ve dolarda yaşanan hareketlilikle aynı döneme denk gelen görüşmenin gayet sıcak ve pozitif bir havada gerçekleştiğini söyledi.

Trump-Albayrak görüşmesi piyasalara nasıl yansıyacak?
Beyaz Saray ve Türkiye adına bugüne kadar yapılan görüşmelere bakıldığında, bir ABD Başkanı ile bir Türk bakanın gerçekleştirdiği ilk görüşme olarak takvimlerde yer alacak görüşmeyi değerlendiren Albayrak, bu temasın ABD’nin Türkiye’ye verdiği önemin göstergesi olduğu ifade etti. Trump-Albayrak görüşmesinin piyasaya etkilerinin ne olacağı merak ediliyor.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Ekonomi > Dolar kuru 16 Nisan Salı gününe nasıl başladı
HABER YORUMLARI