Torku Jelifest

Dolandırıcılık şüphelisi kadın, bebeğiyle cezaevine gönderildi

  • Giriş Tarihi: 25.03.2015 11:29
  • Güncelleme Tarihi: 11:29
Dolandırıcılık şüphelisi kadın, bebeğiyle cezaevine gönderildi

Adana’da “büyü bozma” bahanesiyle evlerine gittiği iki kadının altın ve paralarını fark ettirmeden aldığı iddiasıyla yakalanan kadın zanlı, 6 aylık bebeğiyle cezaevine gönderildi.

Alınan bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi Şakirpaşa Mahallesinde iki kadın, polis merkezine giderek, evlerine kucağında bebeğiyle gelen genç bir kadının kendilerini dolandırdığını öne sürdü.

İfadelerinde şüphelinin, evlerinde büyü olduğunu, bunu bozmak için para ve altınlarını kağıda sarılı halde getirmelerini istediğini belirten kadınlar, “Evlerinde sakladıkları yaklaşık 110 gram altını ve 15 bin lirayı verdikleri şüphelinin kendilerinden bir bardak su istediğini, getirdikleri suyu içtikten sonra şüphelinin, kendisi evden ayrıldıktan bir saat sonra kağıtları açmalarını istediğini, bir saatin sonunda kağıdı açtıklarında para ve altınlarının olmadığını fark ettiklerini” anlattı.

İki kadını da aynı kişinin dolandırdığını belirleyen ekipler, olayların yaşandığı bölgede yaptıkları çalışmayla şüpheli Necla P’yi (20) kucağında 6 aylık bebeğiyle gezerken yakaladı.

Emniyetteki sorgusunda hakkındaki dolandırıcılık suçlamalarını kabul etmeyen şüpheli işlemlerinin ardından sağlık kontrolü için bebeğiyle birlikte Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Basın mensuplarınca görüntülendiğini fark eden şüpheli, bebeğiyle yüzünü gizlemeye çalıştı.

Daha sonra adliyeye sevk edilen şüphelinin tutuklanmasına karar verildi. Bebeğini bırakacak kimsesi bulunmadığını söyleyen şüpheli çocuğuyla cezaevine gönderildi.> Yeni Meram >Türkiye > Dolandırıcılık şüphelisi kadın, bebeğiyle cezaevine gönderildi
HABER YORUMLARI