YAZARLAR

■ Üslup konusunda zamana uyun, prensip konusunda ise kaya gibi durun.

***
Mücadeleci ve korkusuz insanları severim. Bir de bu nitelikteki kişi, kalem erbabından ise saygı da duyarım;

■ Mücadeleden kaçan, mücadele edenden daha çok yara alır.

AK Parti’den Milletvekili adayı olan gazeteci arkadaşımız gerçekten değişik bir portre çiziyor. Önce de vurguladığım gibi;

“Gözünü budaktan sakınmayan bir kalem: Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler müşavirlerinden Doğanhisarlı hemşehrimiz Ahmet Şükrü Kılıç.”

Yedi yıldan bu yana oluşturduğu internet sitelerini sürekli izlerim. Haksızlıklara karşı yazılarını özenle değerlendiririm. Şimdiye değin sekiz internet sitesinin mahkeme kararlarıyla kapatılması ve hakkında davalar açılması, mücadeleci ruhunun yansımasıdır.

Geçmişte bana da dokunmuştu. Gazeteciler Cemiyetinin Başkanlığı’nı yaptığım süreçte üyelik için başvurusuna olumsuz yanıt vermişim. Özeleştiriye ve eleştiriye açık olduğumuzdan kırılmadık. Aradan yıllar geçtiği için neden olumsuz yanıt verildiğini hatırlamıyorum, belki de O, haklıydı.

Mücadeleci ruhunu ön plana çıkardığından klasik aday tipi sergilemediğinden bugün Ahmet Şükrü Kılıç’ı yazacak, basın toplantısından alıntılara yer vereceğim.

■ 1967 Doğanhisar/Konya doğumluyum. 2002 Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fars Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 1989/1990 yılları arasında Doğanhisar ve Konya’da 15 günde bir yayımlanan Dönüşüm isimli gazete çıkardım. KOSKİ Genel Müdürlüğü’nde Özel Kalem Müdürlüğü, Basın Müşavirliği, Konya Ticaret Odası’nda Basın Müşavirliği görevlerini yürüttüm. Ebabil Yayınları’nın Genel Yayın Yönetmenliği’ni yapıyorum. “Oyunbozan” isimli bir öykü kitabım var.

■ 2008 Yılında AK Parti’nin kapatılması davasında, 5 yıl siyasi yasağım istendi.

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak çalıştım. Konya ağırlıklı

8 internet haber sitesi kurdum. Şu anda da derinkulis.com haber sitesinin sahibiyim,

Ahmet Şükrü Kılıç, “Neden AK Parti’den aday olduğunu” soruyor ve şimdiye dek alışılmadık; ancak doğru yanıtları veriyor;

■ Yaşadığımız şehirde yaşanan insan hakları ihlallerine, kamu malının zarara uğratılmasına, halkın emanet ettiği emek ve alın terini zimmetine geçirenlere karşı yıllardır mücadele ediyorum. Ne siyasiler, ne medya, ne de sivil toplum örgütleri talanlar karşısında yeterli iradeyi gösteremedi. Gösterenler ima yollarıyla, ‘kıssadan hisse çıkar’ şifreleriyle tepkilerini veriyorlar.

■ Siyasetle ahlak yan yana durmaz diyenlere karşı tarihi bir tekzip yazılabileceğine inanıyorum. Paranın, şanın-şöhretin, makamların içinde de insan kalınarak, insanların kazandırdığı sıfatların hakkını, hakkaniyet ölçüsünde yerine getirebilmek, erdemli bir siyaset ahlakı olacaktır.

■ Birileri milletvekilliğini dokunulmazlık zırhına kavuşmak için ister, ben dokunmak için milletvekilliği istiyorum. Hiçbir sıfat adımın, kişiliğimin önüne geçmedi, bundan sonra da geçmeyecek inşallah. Hiçbir şeyi ne aday adaylığım döneminde erteleyeceğim, ne de milletvekili olduğumda da hesapların adamı olmayacağım. Tek bir hesap kesici olan Allah’ın hesabında yüzümüzü kızartacağımız bir hatamız, bir suçumuz olmasın yeter de artar bize.

■ AK Parti anayasa ve yasal değişiklikleri yapıyor; istediğimiz mükemmellikte yasalara kavuşalım, uygulanan yasaların takibini yapan bir irade gösterilmezse, kime ne faydası olabilir, yine zulümden başka.

BİR DAMLA:

■ Bu şehrin hakkını kim zimmetine geçiriyorsa, hesap soracağım. İster kendi partimin mensubu olsun, ister başka partinin mensubu olsun hiçbir ayrımda bulunmayacağım.

> Yeni Meram >Yazarlar > DOKUNULMAZLIK İÇİN DEĞİL, DOKUNMAK İÇİN BİR ADAY!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.