YAZARLAR

17 Ocak 2008 tarihinde Seydişehir Belediyesi ve Selçukgaz arasında yapılan protokol ile Seydişehir doğalgaz ile tanıştı. Bu tarihten itibaren yatırım ve işletme faaliyetleri müşterek çalışma disiplini ile sürdürülüyor.

Gerçi; Alüminyum tesislerinde kullanılmak amacıyla Seydişehir’e yıllar önce doğalgaz gelmişti. Ancak İncesu Köyü yakınlarına kadar getirilen gaz bilinçli bir şekilde fabrikada kullanılmasına izin verilmemişti.

2005 yılında Alüminyum Tesisleri özelleştirildikten sonra Cengiz Holding doğalgazı kullanmak için çalışmalara başlamış, bu çerçevede Holding’in kendi bünyesinde kurulu bulunan Samgaz Genel Müdürü Murat Albayrak’ı görevlendirmişti.

O tarihten itibaren çalışmalara başlayan Genel Müdür Murat Albayrak Seydişehir ve Çumra ilçelerinin doğalgaz kullanımına imkan verecek şu anda Genel Müdürlüğünü yaptığı Selçukgaz şirketini kurmuş ve her iki Belediye ile protokol imzalanmıştı.

2008 yılından bu yana Selçukgaz gerek Seydişehir ve gerekse Çumra ilçelerinde vatandaşların ev ve işyerlerinde doğalgaz kullanımına imkan verecek çalışmalara başlamış, bu zaman zarfında çalışmalarını aralıksız sürdürmüştür.

4.000 ABONE DOĞALGAZ KULLANIYOR

2008 yılından bu güne kadar Selçukgaz Seydişehir’de toplam da 67.530 metre, Çumra da 45.965 metre polietilen dağıtım hattı döşedi, Ayrıca Seydişehir’de 1.806, Çumra da ise 981 adet S2300 Y tipi servis kutusu imalatı gerçekleştirdi, yine her iki ilçede 6.911 adet iç tesisat proje onayı, 5.454 adet proje ve tesisat kontrol işlemi, 9.620 BBS; bağımsız birim sayısı ile Seydişehir ve Çumra ilçelerinde yaklaşık 4.000 adet abonenin doğalgaz kullanımını sağladı.

2008 yılından 2012 yılı Ekim ayına kadar Seydişehir ve Çumra ilçelerinde vatandaşlar 47 milyon 41.308 metreküp doğalgaz kullandı.

YATIRIMIN % 74’Ü ÖZ KAYNAKLARDAN

Selçukgaz gerek Seydişehir ve gerekse Çumra ilçelerinde bu zamana kadar yaptığı yatırımların % 74’nü öz kaynakları ile kalan % 26’sını da bağlantı gelirlerinden yaptı.

Selçukgaz Seydişehir ve Çumra ilçelerinde tam donanımlı 4 işletme aracı ve 21 personel ile gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor.

4441187 numaralı acil telefonları 24 saat sürekli açık. Selçukgazın verdiği hizmetlerden Seydişehir ve Çumra halklarının son derece memnun olduğunu gözlemledim.

Proje Müdürü Mustafa Öztürk, Selçuk gaz olarak Seydişehir belediyesi ile çok uyumlu bir şekilde çalıştıklarını belirtiyor ve belediye Başkanı Abdulkadir Çat’a uyumlu çalışmaları için özellikle teşekkür ediyor.

Belediye başkanı Abdulkadir Çat ise “Doğalgazın günümüzün en temiz en çevreci yakıtı olması nedeniyle, söz konusu hizmetin şehrimizde var olan hava kirliliğinin önlenmesine ciddi anlamda katkılar sağlamaktadır.

Hedefimiz ilçenin tamamının doğalgaz kullanmasıdır, bu çerçevede Selçukgaz ile uyumlu bir çalışma içindeyiz, ben buradan gayretli çalışmaları için Selçuk Gaz Genel Müdürü Murat Albayrak ve Proje Müdürü Mustafa Öztürk ve tüm çalışanlara teşekkür ediyorum” diyerek doğalgaza ve Selçukgaz’a verdiği önemi açıkça ifade ediyor.

2008 yılında tanıştığımız Doğalgazı ilk günlerde benimsemedik, ancak geçen zaman içinde sevdiğimizi söyleyebilirim.

> Yeni Meram >Yazarlar > Doğalgazı Sevdik
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.