YAZARLAR

17 Ocak 2008 tarihinde dağıtım projesi çalışma sistematiği protokolü kapsamında Seydişehir doğalgaz ile tanışmıştı.

Esasen yaklaşık 15 yıl önce ilçe sınırlarına getirilen doğalgaz her ne hikmetse İncesu Köyü yakınlarında adeta hapsedilmiş, o tarihlerde sürekli olarak gündeme getirmemize rağmen ne Eti Alüminyum Tesisleri’ne de ilçe merkezi doğalgaz kullanabilmişti.

2008 yılında başlatılan çalışmalar çerçevesinde ilk yıllarda halkın temkinli yaklaşmasına rağmen her geçen yıl Seydişehir doğalgazın kıymetini anlamaya başladı.

Şu anda Seydişehir Belediyesi ve Selçukgaz ekipleri uyum içerisinde çalışmalarını sürdürüyor, adım adım ilçenin geneline doğalgaz yayılıyor.

Seydişehir Belediyesi ile Selçukgaz’ın birlikte yürüttüğü doğalgaz alt yapı çalışmaları geçtiğimiz yıl da geniş kapsamlı olarak devam etmiş, 2011 sezonu itibariyle 35 kilometre hat döşenerek yaklaşık 1200’e yakın yeni aboneye hizmet götürülmüştü.

Bu çerçevede Yenicami Mahallesi’nin tamamı ile Sofuhane, Seyit Harun, Ulukapı ve Hacı Seyit Ali Mahallesi’nin bir bölümü doğalgaz kullanmaya başlamıştı.

2012 yılı yatırım programı çerçevesinde Hacı Seyit Ali, Kızılcalar, Seyit Harun, Karakavak, Ulukapı mahallelerini kapsayan 25 kilometrelik doğalgaz hattı döşenmesi, 750 servis kutusunda 1200 aboneye ulaşılması hedeflenmekte. Bu çalışmalarla birlikte Seydişehir’de toplamda 6 bin 500 aboneye ulaşılmış olacak.

HAVA KİRLİLİĞİ AZALACAK

Doğalgazın günümüzün en temiz en çevreci yakıtı olması nedeniyle, söz konusu hizmetin Seydişehir’de var olan hava kirliliğinin önlenmesine çok ciddi anlamda katkılar sağlayacağı muhakkaktır.

Seydişehir Belediyesi ilçe merkezinde doğalgaz kullanımını teşvik etmek için Selçukgaz yetkilileri ile uyumlu bir çalışma sergiliyor. 2011 yılında olduğu gibi 2012 yılı çalışmaları da belediye ile Selçukgaz yetkililerin birlikte gerçekleştirdikleri tören ile başladı.

Dileğimiz kazasız belasız bir sezon geçirilmesi.

2013 YILINDA İLÇE GENELİNDE

2008 yılında yapılan protokol gereği 5 yıl içinde ilçenin tamamına doğalgaz verileceği açıklanmıştı. Belediyenin desteği ile Selçukgaz o tarihte verdiği sözü yerine getiriyor, zira yapılan açıklamada 2013 yılı yatırım programında ilçenin kalan bölgelerinin tamamına doğalgaz verilecek.

Ülkemizde birçok yerleşim birimi doğalgaz kullanımına geçmek için çalmadık kapı bırakmıyor.

Seydişehir 4 yıldır bu nimetten faydalanıyor. Çok emeği olduğunu bildiğim önceki Belediye Başkanı İbrahim Halıcı’ya, Selçukgaz Genel Müdürü Murat Albayrak’a, çalışanlarına, Belediye Başkanı Abdulkadir Çat’a ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.

SON GÜN 10 MAYIS

Atatürk Caddesi Projesi’nin alt yapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Atatürk Caddesi’ndeki alt ve üst yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Seydişehir modern şehirleşmenin en önemli eserlerinden birine kavuşmuş olacak.

Cadde, yeni yaşam alanları ile halkımızın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yeniden inşa ediliyor. Burada önemli bir noktanın altını çizmek gerekirse Selçukgaz ile alınan ortak karar doğrultusunda belediyenin Atatürk Caddesi’ndeki alt yapı çalışmaları devam ederken, doğalgaz abonesi olmak isteyen vatandaşlarımızın vakit geçirmeden abonelik işlemlerini yaptırmaları gerekiyor.

10 Mayıs 2012 tarihi son gün. Bu tarihten sonra Atatürk Caddesi’nde üst yapı çalışmalarına başlanacağı için abonelik bağlantı sözleşmesi yapılmayacak.

> Yeni Meram >Yazarlar > DOĞALGAZDA YATIRIMA DEVAM
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.