YAZARLAR

Seydişehir’de Cengiz İnşaat bünyesinde doğalgaz çalışmaları 15.06. 2008 günü geniş katılımlı bir törenle başlamış, bu tarihten itibaren halkımız doğalgaz ile tanışma imkânı bulmuştu.

Seydişehir ve Çumra ilçelerinde çalışmalarına başlayan Selçuk Gaz geçen zaman içinde 3.503 metresi çelik, 42.163 metresi polietilen olmak üzere toplam 45.666 metre doğalgaz hattı döşedi. 4.371 adet bağımsız birim kapısına doğalgaz verildi.

Seydişehir’de 1.532, Çumra’da 389 olmak üzere toplam 1.921 vatandaşımız doğalgaz kullanmaya başladı.

Bunun yanında sanayi bölgesinden gelen yoğun talep dikkate alındı. Bu bölgede Almetal, Türkerler Alüminyum sanayileri ile Beybo Tekstil, ayrıca Meslek Yüksek Okulu Kredi Yurtlar Kurumu, Devlet Hastanesi A ve B Blok da doğalgaz kullanmaya başladı.

İlçe merkezinde Alaylar 1, Alaylar 2, Hacı Seyit Ali, Kızılcalar, Sofuhane mahalleleri ile Yenicami Mahallesi’nin bir kısmı doğalgaz kullanırken, diğer mahallelerden ise doğalgaz kullanmak için talepler gelmeye başladı.

Bu çerçevede ilçe merkezinde yeni yatırım kararları alan Selçuk Gaz 2011 yılı için Yenicami Mahallesi’nin tamamına doğalgaz hattı çekmeye karar verdi ve gerekli malzemeleri temin etti.

Selçuk Gaz 2011 yılı için belediyeden gelen talebi de dikkate aldı. Yenicami Mahallesi’ne 12.431 metre ilave olarak Bankalar Caddesi ve çarşı meydanına da 9.000 metre olmak üzere toplam 21.431 metre polietilen doğalgaz hattı çekmeye karar verdi.

Bu yıl çarşı meydanı, Bankalar Caddesi ve Yenicami Mahallesi’nin tamamı doğalgaza kavuşacak.

Yenicami Mahallesi sakinleri de Selçuk Gaz’ın aldığı bu karardan memnun. Bir an önce çalışmaların başlatılmasını bekliyorlar.

Selçuk Gaz Seydişehir ve Çumra’da 21 kişilik profesyonel ekiple işlerini yürütüyor. Hat döşeme çalışmalarında gösterdikleri titizlik ve vatandaşla kurdukları diyalog ile halkımızın büyük beğenisini ve takdirini almış durumda.

DOĞALGAZA TALEP YOĞUN

Hat olmadığı için doğalgaz kullanma imkânı bulunmayan yerleşim birimleri bir an önce doğalgaza kavuşmak için Selçuk Gaz yetkililerine taleplerini iletiyor.

Selçuk Gaz yetkilileri ise gelen taleplere cevap vermeye çalıştıklarını; ancak birçok evin kapısına doğalgaz götürmelerine rağmen vatandaşın çoğunun doğalgaz kullanmadıklarını ifade ediyorlar.

Buna rağmen Selçuk Gaz yetkilileri önümüzdeki yıllarda ilçe merkezinde İmar Planı dahilinde bulunan yerlere doğalgaz hattı döşeme çalışmalarına devam edeceklerini, hedeflerinin ilçenin tamamına doğalgaz vermek olduğunu özellikle belirtiyorlar.

FIKRA GİBİ

Yazdıklarım aynen yaşanıyor.

Malum seçimler yaklaşıyor. Partiler aday tanıtım toplantılarını Konya il merkezinde yapmaya devam ediyor.

İsmini vermeyeceğim bir parti, milletvekili adaylarını tanıtmak için Konya’da toplantı düzenler, adaylar topluca Cuma namazına gider. İmam vaaz verirken bir vatandaş sürekli ayağa kalkarak Allah diye bağırır.

Adaylardan biri diğerinin kulağına eğilerek bu Allah diye bağıran kim diye sorar. MECZUP cevabını alır. .

Bu konuşmayı dinleyen bir başka aday ise, bilemediniz der ve ekler.

Arkadaş meczup değil sıralamada yerini beğenmeyen

“MİLLETVEKİLİ ADAYI”

> Yeni Meram >Yazarlar > “Doğalgaza Talep Artıyor”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.