Torku Jelifest

Diyarbakır’da parçalanıp koliye koyulan cesedin sırrı çözüldü

  • Giriş Tarihi: 13.01.2019 15:41
  • Güncelleme Tarihi: 15:41
Diyarbakır’da parçalanıp koliye koyulan cesedin sırrı çözüldü

Diyarbakır'da öldürülüp koliye koyularak, daire kapısı önüne bırakılan erkek cesedi ile ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Talihsiz adamın, dün gece saatlerinde evde yakaladığı eşi ve yasak aşkı tarafından öldürüldüğü tespit edildi.

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesinde öldürülerek içerisine konulduğu kutuyla daire kapısı önüne bırakılan cesetle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Polisin yaptığı araştırmada, cesedin Recep Ürkek’e ait olduğu belirlendi. Ürkek’in, dün gece saatlerinde geldiği evde yakaladığı eşi ve eşinin gönül ilişkisi yaşadığı ileri sürülen şahıs tarafından öldürüldüğü tespit edildi.

ÇOCUKLAR KOLİDEN KAN AKTIĞINI FARK ETTİ

Olay, dün gece saatlerinde merkez Kayapınar ilçesi Peyas Mahallesi 473’üncü Sokak’ta bulunan Yünka Apartmanı’nın 4’üncü katında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, merdivenlerden yukarıya çıkan çocuklar, bir dairenin önünde bulunan koliden kanların aktığını fark ederek, durumu ailelerine bildirdi.

KOLİYİ AÇAN APARTMAN SAKİNLERİ CESETLE KARŞILAŞTI

Bunun üzerine dairenin önüne gelerek, koliyi açan apartman sakinleri bir cesetle karşılaştı. Apartman sakinlerinin 155 Polis İmdat Hattı’nı araması üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Ceset, otopsi yapılmak üzere ambulansla Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, polis olayla ilgili çok yönlü çalışma başlattı.

KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Bu çerçevede, Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği tarafından özel ekip oluşturuldu. Oluşturulan ekip, cesedin 52 yaşındaki Recep Ürkek’e ait olduğunu belirledi.

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Araştırmalarını derinleştiren polis, hem apartman sakinlerinin ifadelerine başvurdu hem de çevredeki MOBESE ve güvenlik kameralarını inceledi. Yapılan incelemelerde Ürkek’in eşi H.Ü. ve V.Ö. adlı şahsın olayın ardından evden birlikte ayrıldığı ortaya çıktı. Polis, 2 ayrı adrese gerçekleştirdiği eş zamanlı operasyonla H.Ü. ve V.Ö.’yü yakaladı. Gözaltına alınan şahıslar, ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

YASAK AŞK ORTAYA ÇIKTI

Araştırma çerçevesinde, H.Ü. ve V.Ö.’nün gönül ilişkisi olduğu da ortaya çıktı. İddialara göre, öldürülen Recep Ürkek, eve geldiğinde eşi H.Ü.’yü, V.Ö. ile yakaladı. Bunun üzerine kavga çıktı. Kavgada Ürkek, boyun ve karnından bıçaklandı.

CESEDİ KOLİYE KOYUP KAÇTILAR

Şahıslar, hayatını kaybeden Ürkek’i koydukları kutuyu dairesinin kapısının önüne bırakarak, olay yerinden kaçtı. Şahıslar, üzerlerinde şüphe oluşmaması için de ayrı evlere gitti.> Yeni Meram >Güncel > Diyarbakır’da parçalanıp koliye koyulan cesedin sırrı çözüldü
HABER YORUMLARI