Torku Jelifest

Diyarbakır ve Şırnak’ta belediye hizmetlerinde aksama

  • Giriş Tarihi: 17.12.2015 19:51
  • Güncelleme Tarihi: 19:51
Diyarbakır ve Şırnak’ta belediye hizmetlerinde aksama

Diyarbakır'ın Sur ile Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı ile operasyonları protesto için HDP ve DBP'nin eylem çağrısından sonra, Diyarbakır ve Şırnak'ta çöp toplanmıyor.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisince (DBP) Diyarbakır’ın Sur ile Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerindeki sokağa çıkma yasağı ile operasyonları protesto için yaptığı eylem çağrısının ardından, Diyarbakır ve Şırnak’ta belediye hizmetleri aksadı.

İki siyasi partinin eylem çağrısı üzerine, DBP’li belediyelerin 2 ilde temizlik hizmetini yerine getirmemesi vatandaşı mağdur etti. Diyarbakır’ın Bağlar, Yenişehir ve Kayapınar ilçelerindeki bazı mahallelerde 4 gündür, Şırnak’ta ise bugün çöp toplanmadı.

Çöplerin toplanmasını isteyen vatandaşlar, belediye yöneticilerine tepkilerini dile getirdi.

İş yerleri kepenk açmadı

Şırnak’ta eczane ve fırınlar dışındaki iş yerleri kepenk, şehir içi minibüs ile belediye bünyesinde hizmet veren otobüsler kontak kapattı.

Ulaşımın aksaması nedeniyle vatandaş mağdur olurken, öğrencilerin büyük bölümünün de okula gitmediği görüldü.> Yeni Meram >Türkiye > Diyarbakır ve Şırnak’ta belediye hizmetlerinde aksama
HABER YORUMLARI