kapat
Ruşeym Torku

DİVAPAN Test Üretimine Başladı

  • Giriş Tarihi: 6.05.2013 16:25
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
DİVAPAN Test Üretimine Başladı

KOMBASSAN Holding’in Düzce’deki sanayi kuruluş Divapan geçtiğimiz yıl yapmış olduğu 54 milyon TL tutarındaki yatırım hamlesinin büyük bölümünü tamamlayarak test üretimlerine start verdi.

ALMANYA’dan satın alınarak 200 TIR’la getirmiş olduğu 30,5 metre ContiRoll MDF hattının kurulumunu kendi çalışanları ile birlikte 8 ay gibi kısa bir sürede tamamlayan Divapan, bütün modernize çalışmalarını da tamamlayarak Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin ve Düzce Valisi Adnan Yılmaz ile birlikte ilk test levhanın üretimine başladı.

30,5 metre boyunda kontinu bir prese sahip olan bu tesisle 600-800 m3/gün MDF üretimi gerçekleştirebilecek olan Divapan, mevcut eski hattını da çeşitli revizyonlar yaparak 500-550 m3/gün kapasiteye çıkarmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin, Kombassan’ın yurtiçinde 12 ilde, yurt dışında ise Romanya ve Macaristan’da olmak üzere toplam 8 sektörde, 18 şirket, 32 tesis, 6 bin direkt, 15 bin endirekt çalışanı ile faaliyetlerini sürdürdüğünü belirterek, Divapan’da son iki yıldır sürdürülen özverili çalışmaların meyvesini vermeye başladığını söyledi. Şahin, şirketlerinin orman ürünleri sektöründe birçok ilke imza attığını ve alanında lider şirketlerden olduğunu belirterek, bu üretim hattı ile birlikte Divapan’ın imalat kapasitesini 4 kat artıracağını ve ilk etapta yıllık cirosunu da 200 milyon TL’nin üzerine çıkarmayı hedeflediğini belirtti.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > DİVAPAN Test Üretimine Başladı
HABER YORUMLARI