Torku Jelifest

Dışişleri Bakanlığından Sudan açıklaması

  • Giriş Tarihi: 12.04.2019 8:36
  • Güncelleme Tarihi: 8:36
Dışişleri Bakanlığından Sudan açıklaması

Dışişleri Bakanlığından, Sudan'daki sürecin anayasal demokrasi ve halkın beklentilerini karşılayacak barışçı şekilde yürütülmesinin temenni edildiği bildirildi.

Mutlu Akü

Dışişleri Bakanlığından Sudan’da ordunun yönetime el koymasına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Afrika kıtasında kapsamlı ilişkilere ve köklü kardeşlik bağlarına sahip olduğumuz Sudan’daki gelişmeleri yakından takip ediyoruz.” ifadesine yer verildi.

Sudan halkının ülkede huzur ve istikrarın bir an önce tesisini ve ekonomik güçlüklerin aşılmasını sağlayacak tedbirlerin alınmasını beklediği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu sürecin anayasal demokrasi ve ulusal uzlaşı çerçevesinde halkın beklentilerini karşılayacak, barışçı bir şekilde yürütülmesini temenni ediyoruz. Sudan’ın güvenlik ve istikrarının korunması tüm bölgenin istikrarı için elzemdir. Türkiye, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Sudan’da huzur, istikrar ve güvenliğin temin edilmesi için kardeş Sudan halkının yanında olmayı ve desteklemeyi sürdürecektir.”

Sudan Savunma Bakanı Avad bin Avf, ordunun ülke yönetimine el koyduğunu ve 2 yıllık geçiş döneminin başladığını duyurmuştu.> Yeni Meram >Dünya > Dışişleri Bakanlığından Sudan açıklaması
HABER YORUMLARI