Torku Jelifest

Diriliş Ertuğrul’da kullanılan kılıçlar yok satıyor!

  • Giriş Tarihi: 6.01.2016 22:35
  • Güncelleme Tarihi: 22:35
Diriliş Ertuğrul’da kullanılan kılıçlar yok satıyor!

Türkiye'nin sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul'da kullanılan kılıçlara vatandaşlar büyük rağbet gösteriyor. Özel kılıçlara dizinin ardından talep patlaması yaşandı.

Türkiye ve Arap ülkelerinde sevilerek izlenen dizide Ertuğrul Gazi’nin kullandığı kılıca büyük talep var. Bursalı bıçakçılar el yapımı Ertuğrul kılıçlarını satmaya yetiştiremiyor. Ertuğrul kılıçları Türkiye ve Arap ülkelerinde büyük rağbet görüyor. Zülfikar kılıcına ise İran’dan büyük talep var.

FİYATLARI 300 TL İLE 1000 TL ARASINDA DEĞİŞİYOR

Ertuğrul kılıçlarını ağırlığına göre 300 ila bin lira arasında sattığını söyleyen Şen Bıçak’ın sahibi Aziz Şen, “Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Gazi’nin kullandığı kılıçlara Türkiye ve Arap ülkelerinden büyük talep var. Siparişlere yetişmekte zorluk çekiyoruz. Vatandaşlar bize gelerek Ertuğrul Gazi’nin kılıçlarından istiyor. Biz de ölçülerini alarak dizide Ertuğrul Gazi’nin kullandığı kılıçları müşterilerimize yapıyoruz. Bu kılıçları elde 6 günde tamamlıyoruz. Fiyatları ise kılıcın ağırlığına ve ebadına göre 300 ile bin lira arasında değişiyor. Bu kılıçları alanlar ya evlerinde süs olarak kullanıyor ya da hediye vermek için alıyor” dedi.

ZÜLFİKAR KILICINA İRAN’DAN TALEP VAR

Zülfikar kılıcına ise İran’dan talep olduğunu dile getiren Şen “İran’dan aşırı Züfikar kılıcı talebi var. İranlı müşterilerimizin talebine göre kılıç imal edip satıyoruz. Zülfikar kılıcının boyutları biraz daha büyük olduğu için fiyatları ağırlığı ve ebadına göre 500 ile bin 500 lira arasında değişiyor” şeklinde konuştu.> Yeni Meram >Magazin > Diriliş Ertuğrul’da kullanılan kılıçlar yok satıyor!
HABER YORUMLARI