Torku Jelifest

Diltaş’tan anlamlı etkinlik

  • Giriş Tarihi: 29.09.2019 15:30
  • Güncelleme Tarihi: 15:30
Diltaş’tan anlamlı etkinlik

Diltaş Eğitim Kurumları "Hayat Bulan Kitaplar Festivali" başlığı altında düzenlediği etkinlik ile çocukları hayal dünyasında buluşturdu

Diltaş Eğitim Kurumları Türkçe bölümü tarafından “Hayat Bulan Kitaplar Festivali” başlığı altında etkinlik düzenlendi. Dutlu Koruluğun’da düzenlenen etkinliğe Diltaş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ataman, Öğretmenler, Aileler ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin genel kültür seviyelerini daha üst noktalara taşıyarak, onları dünyaya hükmeder bir hale getirmeyi amaçladıklarını söyleyen Diltaş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ataman artık çağın bilgi çağı değil, bilgiyi kullanma çağı olduğunun da altını çizdi.

“ÇAĞ BİLGİ ÇAĞI DEĞİL, BİLGİYİ KULLANMA ÇAĞI”

Diltaş Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ataman öğrencilerin genel kültür seviyelerini daha üst noktalara taşımak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini kaydederek, “Çocuklarımızın okuma alışkanlıklarını daha ileriye taşımak, genel kültür seviyelerini daha üst seviyelerini daha üstlere taşıyabilmek amacıyla bir program düzenledik. Etkinliğin devamı inşallah gelicek. Artık çağ bilgi çağı değil, bilgiyi kullanma çağıdır. Milli Eğitim Bakanlığımız da aynı çerçevede çalışma yapmaktadır. Amacımız Türk evladını, dünyaya hükmeder bir noktaya getirmektir. Bu şekilde de Türk’ün ne olduğunu dünyaya ispat etmiş olacağız” diye konuştu.

“ÇOCUKLAR BÜYÜK BİR ÖZVERİ İLE YAKLAŞTI”

Kitapların, çocukların hayal dünyasını genişlettiğini ifade eden Diltaş Eğitim Kurumları Türkçe Öğretmeni Selen Ekici ise sözlerine şu şekilde devam etti: “Ülkemizde okuma oranının çok düşük olması nedeniyle kitaplara dikkat çekmek istedik. Kitaplar çocukların hayal dünyasını genişletiyor. Çocuklara sadece ‘kitaplarınızı getirin okuyalım’ demedik ve onların bir karaktere bürünmesini istedik. Sadece onların hayal gücünün olduğu bir dünyanın içerisine girmeyi amaçladık. Kapalı alanlarda her birimizin ruhu daralır. Açık alanı tercih ettik ve çocuklarımız için rüyagibi biryer oldu. Açık alanın kitap okumak açısından daha etkili olabileceğini düşündük. Okulumuzda geçen yıl aynı etkinliği yaptık ve çocuklar çok büyük bir özveri ile yaklaştı. Bizlerde bu etkinliği biraz daha büyütebiliriz dedik. İnşallah bundan sonra da devam edecek”

Hüseyin MENEKŞE


ETİKETLER

> Yeni Meram >Eğitim > Diltaş’tan anlamlı etkinlik
HABER YORUMLARI