YAZARLAR

Seydişehir’de Cengiz İnşaat tarafından Mühendislik Fakültesi için teknoloji harikası bina yapılmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığından müjdeli bir

haber daha geldi.

11.08.2011 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Teknik Okullar Genel Müdürlüğü’nce Tarım Meslek Lisesi bünyesinde ‘Veteriner Sağlık’ bölümü açılacağı bilgisini sizlerle paylaşmış, okulun 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında öğrenci alacağını ve eğitime başlayacağı müjdesini vermiştim.

2011-2012 yılı Eğitim-Öğretim yılında açılan ve öğrenci alan Tarım Meslek Lisesi kendi kampus alanına kavuşuyor.

Tarım Meslek Lisesi 2011-2012 Eğitim-Öğretim döneminde ilk öğrencilerine kendi binası yapılıncaya kadar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi binası içerisinde eğitimini veriyor.

Seydişehir Belediyesi tarafından Bozkır yolu üzerinde bulunan ve mezarlık bölgesi olarak ayrılan bölgede 100 bin metrekare alan Tarım Meslek Lisesi’ne kampus yapılmak amacıyla tahsis edilmişti.

Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Tarım Meslek Lisesi’ne 16 derslikli, 3 ayrı atölye binası ve 200 kişilik öğrenci yurdu olmak üzere kampus şeklinde geniş bir alanda 5 bina olarak yapılacağı Konya Valiliği’ne bildirildi.

Kampusun 2012 yılı yatırım programına alındığı ve inşaatına bu yıl içinde başlanacağı bilgisini aldım.

Bilindiği üzere Tarım Meslek Lisesi Konya merkezden sonra ikinci olarak Seydişehir’e açılıyor. Bu kararın alınması son derece isabetli, zira Seydişehir ve yöresi gerek hayvancılık ve gerekse ürün çeşitliliği konusunda, hem elverişli hem de çok zengin bir zirai potansiyele sahip.

Bu çerçevede bu dev yatırıma imza atan ve Tarım Meslek Lisesi’nin açılmasına karar veren Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine, tüm emeği geçenlere, okul bünyesine kısa süre içinde arazi tahsisi yapan belediye yetkililerine Seydişehir halkı adına teşekkür ediyorum. Eğitime ve istihdama büyük katkı sağlayacak olan Tarım Meslek Lisesi’nin hayırlı olmasını temenni ediyorum.

OKULLAR BÖLGESİNE YAPILSAYDI

Bilindiği üzere mevcut kapalı spor salonumuz hem oldukça eski, hem de fiziki kapasite olarak yetersiz.

Bunun bilincinde olan idarecilerimiz ilçe merkezine ikinci bir spor salonu yapılması için girişimler başlatmış, gelişmeler çerçevesinde belediyenin okullar bölgesinde tahsis ettiği alana modern bir kapalı spor salonu yapılması açıklanmıştı.

Ancak daha sonra spor salonunun okullar bölgesine değil de Meslek Yüksek Okulu kampusu içine yapılacağı bildirildi.

Bilindiği üzere okullar bölgesine yapılacak spor salonu genel bütçe ile yapılacaktı. Üniversiteler ise özel bütçeli kuruluşlar.

Genel bütçeden özel bütçeli kuruma yatırım yapılması doğru değil. Keşke okullar bölgesine ve Meslek Yüksek Okulu içine ayrı ayrı iki spor salonu yapmayı el birliği ile başarabilseydik.

Seydişehir’in buna ihtiyacı vardı. Meslek Yüksek Okulu kampusu içine yeni bir Kapalı Spor Salonu yapılacağı için ilçe merkezine ikinci bir spor salonu yapılması kısa süre içinde imkansız.

Oysa mevcut kapalı spor salonu çok eski ve yetersiz. Sizin anlayacağınız başta öğrencilerimiz olmak üzere, veliler ve Seydişehir halkının ikinci bir salonu ihtiyacı vardı.

Bilindiği üzere şu anda Seydişehir Belediye spor Voleybol takımı 3’üncü ligde mücadele ediyor. Bu yıl 2’nci ligine yükselme ihtimali bir hayli yüksek.

Seydişehir’i ikinci ligde belki de birinci ligde temsil edecek voleybol takımı, modern bir spor salonu ile rakiplerini ve misafirlerini ağırlaması hepimizin dileği idi.

Ancak olmadı.

Seydişehir halkı da bu konuda cezalandırılmış olmadı mı?

> Yeni Meram >Yazarlar > DEV BİR YATIRIM DAHA
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.