• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Demokrat Partinin  kurucusu Atatürk!
26 Şubat 2012 Pazar 21:06

Demokrat Partinin kurucusu Atatürk!

Konya’da partisinin il kongresine katılan Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, DP'nin asıl kurucusunun Mustafa Kemal Atatürk olduğunu iddia etti.

DEMOKRAT Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, DP'nin kurucusunun her ne kadar Celal Bayar olduğu görünse de asıl kurucusunun Mustafa Kemal Atatürk olduğunu iddia etti.
DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, partisinin Konya İl Teşkilatı Olağan Genel Kurulu'na katılmak üzere Konya'ya geldi. Zeybek, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Konferans Salonu'nda düzenlenen genel kurula partililerin alkışları ve sloganları altında girdi. Divan Kurulu'nun teşekkül edilmesinin ardından gelir gider ve faaliyet raporu oylanarak kabul edildi. Oylamanın ardından partililere seslenen DP Lideri Namık Kemal Zeybek, herkesin DP'nin kurucusunun Celal Bayar olarak bildiğini ancak geri planda DP'nin asıl kurucusunun Mustafa Kemal Atatürk olduğunu iddia ederek, "Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, son yıllarında Celal Bayar'ı başbakan yaparak bu ülkeyi ona emanet etti. Atatürk, Cumhurbaşkanıyken ülkenin ekonomisi Celal Bayar'a emanetti. Şehit Başbakanımız Adnan Menderes'i de keşfederek siyasete dahil eden Mustafa Kemal'dir. Herkes bu gerçeği göz ardı ediyor" dedi.

“MANDACILAR VAR”
Kurtuluş Savaşı sırasında mecliste mandacıların yer aldığını ve bunların Kuruluş Savaşı'nın yapılmasını istemediklerini dile getiren Zeybek, "Bugün de mandacılar vardır. Birebir bugünkü iktidarın ataları mandacıdır demiyorum ama araştırmak lazım. Bunların zihniyeti o zamanların Ali Kemallerinin zihniyetidir. 28 Şubat'ta başlayan satranç oyunuyla bugünkü iktidar başa getirilmiştir. Giderek sivil bir dikta rejimine doğru ilerliyoruz. Stalin'in, Lenin'in, Hitler'in zihniyeti AK Parti'de yeniden dirilmiştir" şeklinde konuştu.

“BU EKONOMİ ÇÖKER”
Ülke ekonomisinin iflasın eşiğine geldiğini savunan Zeybek, "Şu an 75 milyar dolar cari açık var. Bu ekonomi bu kadar cari açıkla daha fazla gidemez. Bir yere kadar gelir ve çöker. O enkazı biz diriltebiliriz. O enkazın içinde tarımı yeniden diriltebiliriz. Ancak asıl zarar Müslümanlığa verilmiştir. Dinine ve kinine sahip çıkan bir nesil yetiştireceklermiş. Yani dindar ve kindar bir nesil yetiştireceklermiş. Bu bile bu iktidarın neden gitmesi gerektiğine iyi bir örnektir" şeklinde ifade etti. Konuşmaların ardından mevcut başkan Yahya Yaman'ın tek listesi ile seçime geçildi. 

Bu haber toplam 770 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
KONYA HABERLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Yeni Meram | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 332 345 24 24 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA