Ruşeym Torku

Demokrasi Ve Hukukun Üstünlüğü Beklentisi

  • Giriş Tarihi: 1.01.2014 16:50
  • Güncelleme Tarihi: 22:51
Demokrasi Ve Hukukun Üstünlüğü Beklentisi

CHP Konya İl Başkanı Mevlüt Karpuz, yayınladığı yeni yıl kutlama mesajında, 2014 Türkiye’sinde, rüşvet ve..

Why Note!?

CHP Konya İl Başkanı Mevlüt Karpuz, yayınladığı yeni yıl kutlama mesajında, 2014 Türkiye’sinde, rüşvet ve yolsuzlukların bittiği ve demokrasinin tam anlamıyla geliştiği, hukukun üstünlüğünün sağlandığı bir ülke konumuna gelmesinin sağlanması gerektiğini söyledi.

Karpuz, “AKP’nin zam, zulüm, zindan politikası nedeniyle haksızlığın, hukuksuzluğun, yoksulluğun ve yolsuzluğun yılı olan 2013’çü yolcu ettik. ‘Hoş geldin’ dediğimiz 2014’ün, halkın iktidarına giden yol olması dileğiyle yeni yılınızı barış, kardeşlik, sağlık ve mutluluk temennisi ile kutluyor, sevgiler, saygılar sunuyorum. 2014 Türkiye’sinde, rüşvet ve yolsuzluklar bitmesini, demokrasinin tam anlamıyla gelişmesini, hukukun üstünlüğünün sağlanmasının yanında insan hak ve hürriyetlerinin tam anlamıyla uygulandığı bir ülke olmamızı diliyorum ” dedi.

Geride kalan 2013 yılını da değerlendiren Mevlüt Karpuz, “2013 yılı demokrasi tarihimize altın harflerle geçecek bir sivil harekete sahne oldu. Gezi olaylarında Türkiye’nin umudu, geleceğimizin güvencesi, cesur ve bilge gençlik meydanlara indi, anneleri babaları komşuları da meydanlardaydı. Ben kendi adıma bu rüzgârdan umutluyum. Yeni yılda, yeni bir rüyayı gerçekleştireceğiz. Önce yerel seçimlerde sonra genel seçimlerde halkımızın desteğiyle halkın iktidarını getireceğiz. Bunun içinde çok çalışıp ziyaret etmedik hiçbir ev, elini sıkmadık hiçbir vatandaşımız kalmayacak. AKP’nin gerçek yüzünü, rüşvet ve yolsuzlukları anlatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.> Yeni Meram >Arşiv > Demokrasi Ve Hukukun Üstünlüğü Beklentisi
HABER YORUMLARI