YAZARLAR

***

“MUTLU mu olmak istiyorsun?.. Kimseden bir şey bekleme.

***

PANORAMA

Hocam sayın Mesut Bakkal;

Hedefinizin ilk 5 maçta 7 veya 9 puan olduğunu söylemişsiniz. Evet, doğrudur ama tecrübenize ve kişiliğine daima duyduğumuz siz, sadece 5 puan toplayabildiniz.

Kuşkusuz bu böyle gitmeyecek.

Giderse 34 maçta 34 puan yapar ki, 38, 39, hatta 40 puan alan takımların süper Lig’e veda ettiklerini dikkate alırsak, bu rakam doğrudan ligden düşmek demektir.

Daha 29 maç var…. Ve 87 puan eder.

Bu nedenle asla karamsarlığa düşmüyoruz. Çünkü; yönetimimize, size ve futbolcularımıza son derecede inanıyoruz. Ancaak, içtenlikle uyarmaktan da geri duramıyoruz: Lütfen, duygusallığı bırakınız. Bazı futbolcularda ısrar etmeyiniz. Takım oluştururken hiç kimsenin önerisine boyun eğmeyiniz… Her maça süratli ve istekli başlıyorsunuz.

Ancaak, oynanan 5 maçın arkasından yaptığınız açıklamalarınızda hep “oyunun hakimi bizdik” diyorsunuz.

Oysa, Fenerbahçe maçının ikinci yarısı hariç, Balıkesirspor karşılaşması dahil diğer mücadelelerin ikinci yarılarında adeta vites küçültüyorsunuz. O zaman Konyasporlu izleyiciler ve bizler ayrı maçlar mı izliyoruz! Taraftarlarımız geçmişten gelen deneyimleri ile artık maçları körü körüne izlemiyor ve çağdaş futbolu biliyor.

Kimin ne yaptığını görüyor. Sabırları bundan olsa gerek…

Bu satırların yazarı 47 yıldır maç izliyor. Ahmet Cücen’inden Fahrettin Cansever’ine, Galip Türkkan’ından Çolakoviç’ine, Lefter’inden Zeynel Soyuer’ine, Sadettin Temeller’inden Doğan Akı’sına kadar belki 100’ün üzerinde o zamanki tanımıyla antrenör, bugünkü deyimiyle teknik direktör izledi.

Bazılarıyla Konyaspor adına kapıştı, bazılarıyla sonradan da olsa anlaştı. Kimileri çekti gitti, kimilerin görevine yönetim kurulunda oylama ile olsa bile son verildi.

Çünkü, aklın yolu birdir.

Hiçbir spor gazetecisi adına konuşmuyorum ama bazıların sesine kulak veriniz.

Taraftarın sesine kulak veriniz. Çünkü, cumartesi günü oynayacağınız, “aşağılara mı-yukarılara mı?” olabilecek “kırılma noktası” sayılabilecek maçımıza, elbette hepsine ayrı ayrı dikkat gösteriyorsunuz ama bu mücadeleye daha çok dikkat ediniz. Size ve ekibinize geçmişteki başarılarınızı hatırlayarak bir kez daha üstün başarılara koşmanız dileğiyle saygılar ve sevgiler…

İnşallah hayırlısı olur.

Tabii; yöneticilerimizin, sizin, bizim, taraftarlarımızın, sonuç olarak Konyaspor’umuz için…

***

SELÇUK CEPHESİ…

Durum “feciat” gibi… Bundan kötüsü olabilir mi? 7 maçtır kazanamadı.

Konya Anadolu Selçukspor’un kaderi 12-13 günde belli olacakmış. Neymiş kötü gidişe çare?

Torku Konyaspor’un bünyesine katılmak.

Diyelim ki katıldı. Zaten Konyaspor’un pilot takımı değil mi?

O halde ne değişecek? Ha Ali-Veli, ha Veli-Ali.

Başkan Mehmet Günbaş ile Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Soylu’nun aşırı çabalarını, gece gündüz uyumayıp çalıştıklarını biliyoruz ama iyi niyet çare değil.

Spor yöneticiliği ayrı bir şey. Avrupa’da okulları var. Türkiye’de ise parası olanlar veya para bulabilecekler koltuğa oturuyorlar.

Şimdi ipler tamamen Konyaspor yönetiminin eline geçecek.

Konyaspor’un hali ne ki?..

Neresinden bakarsanız bakın, durum zifiri karanlık. Bazı kulüpler Türkiye 3. Ligi’ne bile yükselmek için canhıraş mücadele ederken biz 2. Lig’deki temsilcimizi uçuruyoruz!

Artık, uyanma zamanıdır!

Zaman tamamen geçmiş değil.

> Yeni Meram >Yazarlar > Değerli hocama
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.