Torku Jelifest

Davutoğlu: Yüzde 50 zam yapılacak

  • Giriş Tarihi: 12.03.2015 13:08
  • Güncelleme Tarihi: 13:09
Davutoğlu: Yüzde 50 zam yapılacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sağlık Bakanlığı’nın “Şifa Veren Ele Vefa” programında konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Sağlık Bakanlığı’nın ‘Şifa Veren Ele Vefa’ programında müjdeli bir haber verdi. Davutoğlu sağlık çalışanlarının mesai ücretlerine yüzde 50 zam yapıldığını söyledi.

Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasından satırbaşları;

– Ülkemizde yeni ve sağlıklı nesiller yetiştirmeyi hedefliyorsak en çok ihtiyaç duyduğumuz meslek doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarıdır. Biz burada konuşurken doktorlarımız şu anda cerrahi müdahalelerde bulunuyor. Teşekkür ediyoruz. Selam olsun onlara…

– Nöbetten çıkan nöbette olan doktorlarımıza o görevin o nöbetin bir ibadet olduğunu hatırlatarak tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Yaptığımız her reformun sağlık çalışanlarının üstüne yük getirdiğini de biliyorum. Hem de aile olarak içinde olduğumuz için bizzat biliyorum. Doktorluk, sağlık çalışanlığı aşkla yapılan bir meslektir.

– Devlet idaresi nasıl insan sevgisi üzerine dayanıyorsa, sağlık idaresi de insana bağlıdır. Devletin nihai saadeti insanın saadeti ve sağlığına bağlıdır. Eşimle evlendiğimizde başörtüsü yasağından sonra mesleği okulu bırakır diye düşünmüştüm. Ama mesleğini aşkla yaptığı için devam etti. 28 Şubat’ta bırakmadı. Başdanışmanlık ve Dışişleri Bakanlığı’mda mesleğini bırakır mı diye düşündüm yine aşkla çalıştığı için mesleğini bırakmadı.

– Şiddete mağdur olmuş doktorlarımıza şifalar diliyorum, geçmiş olsun diyorum. Öldürülen doktorlarımızı ise ben şehit olarak kabul ediyorum. Doktor Ersin Arslan şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Çok sayıda şiddete maruz kalmış sağlık çalışanlarımızla şu anda konuşuyoruz.

-Sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı yeni düzenlemeler yaptık. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet uygulayanlara 24 saat gözaltı, bu bir kaç kişi tarafından gerçekleştirilmisse 48 saat gözaltı şartı.

-Tıp alanında olağanüstü reformlar getirdik. 2500 sağlık tesisini toplumumuza kazandırdık. Hekim seçme özgürlüğünü sağladık.

-Avrupanın en büyük medikal kurtarma ekibini kurduk. Tek seferde Tekirdağ’da 798 ambulansı hizmete soktuk.

-Tıp Bayramı’nda sağlık çalışanlarının mesai ücretlerine yüzde 50 zam yapıyoruz…> Yeni Meram >Güncel > Davutoğlu: Yüzde 50 zam yapılacak
HABER YORUMLARI